Ferrari se konečně vrátí do čela F1. Seriál bude řídit jeho bývalý šéf Domenicali

ČTK ČTK
23. 9. 2020 10:41
Bývalý šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali se má stát od příští sezony novým výkonným ředitelem šampionátu formule 1.
Stefano Domenicali.
Stefano Domenicali. | Foto: Reuters

Informovala o tom BBC s odvoláním na nejmenované zdroje. Ve funkci vystřídá Američana Chase Careyho, který řídí F1 od roku 2017, kdy se novým majitelem seriálu stala Liberty Media. Carey tehdy nahradil Bernieho Ecclestonea, jenž stál v čele šampionátu přes 40 let.

Pětapadesátiletý Domenicali je šéfem italské automobilky Lamborghini. Stáj Ferrari vedl v letech 2008 až 2014. Nastoupil do ní po úspěšné éře Francouze Jeana Todta, současného předsedy mezinárodní automobilové federace FIA. O jeho chystaném příchodu do čela formule 1 už byli podle BBC informováni šéfové týmů, smlouvu ještě nepodepsal.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Důchodový systém skončil v září v deficitu 30,4 miliard, hlásí ministerstvo financí

Systém penzí v Česku skončil v září v propadu 30,4 miliardy korun. Za poslední čtvrtletí se schodek víc než zdvojnásobil. Příjmy z odvodů kvůli koronavirové krizi klesly, výdaje ale vzrostly. Vyplývá to z údajů ministerstva financí o hospodaření systému důchodového pojištění. Do propadu se soustava dostala letos po dvou letech v přebytku.

Příjmy zahrnují povinné odvody i dobrovolné pojištění. Letos za tři čtvrtletí byly meziročně zhruba o 14,6 miliardy nižší, tedy asi o čtyři procenta. Na konci září činily 352,7 miliardy korun. Na důchody se vyplatilo 383,1 miliardy, což je zhruba o 7,5 procenta víc než před rokem. Tehdy výdaje dosáhly 356,3 miliardy. Proti září 2013 se letos na důchody vyplatilo zhruba o sto miliard víc.

V červnu schodek činil 13,9 miliardy. O měsíc později se dostal na 20,6 miliardy, v srpnu na 24,4 miliardy a v září pak na 30,4 miliardy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy