Alonsa už přestaly bavit problémy s motorem. Kritiku Hondy musel hasit šéf týmu

Radek Vičík Radek Vičík
10. 3. 2017 6:16
Fernando Alonso je nespokojený s tím, že ani v letošních předsezonních testech se pohonné jednotky Honda neobešly bez velkých problémů. "Musíme se zlepšit. Určitě musí přijít ze strany týmu silná reakce," řekl španělským médiím.
Fernando Alonso.
Fernando Alonso. | Foto: ČTK

Barcelona - Třetí rok po sobě připomíná počínání McLarenu při předsezonních testech formule 1 Cimrmanovu frustrační kompozici. Prvek očekávání pravidelně střídá prvek zklamání z výkonů a spolehlivosti motorů Honda. Zdá se, že Fernando Alonso toho už má dost a chce radikální řešení.

Španělský jezdec si v kokpitu vozu z Wokingu užil svoje. Předloni musel po vážné testovací havárii v Barceloně odložit závodní návrat do kokpitu McLarenu v Grand Prix až na druhý podnik sezony, loni zase rozložil svůj monopost "na prvočinitele" v úvodním podniku v Melbourne.

Alonsova havárie v loňské GP Austrálie:

"Nemyslím si, že nějak moc ztrácíme s šasi. Máme jediný problém. A tím je pohonná jednotka. Na rovinkách ztrácíme na maximálce 30 kilometrů v hodině," zlobil se v Barceloně před mikrofonem Sky Sports a žádal po šéfech v týmu okamžité řešení problémů.

Dvojnásobný mistr světa, jenž před dvěma lety přišel do McLarenu z Ferrari, před svými krajany úplně ztratil diplomatický tón. "Tým je připraven vyhrát. S výjimkou Hondy," řekl španělským médiím.

A pokračoval dál. Například problémy s olejovým systémem, které přišly hned první den úvodních testů koncem února, označil za amatérské.

"Musíme se zlepšit. Určitě musí přijít ze strany týmu silná reakce. Šasi není na rozdíl od jiných týmů vystavováno zátěži s maximálním výkonem, ale vypadá dobře. Jsem spokojený s jeho nastavením a užívám si ho," dodal.

Evidentní mediální požár se hned v začátku snažil hasit šéf týmu McLaren Zak Brown.

"Ano, máme problémy, ale hovořit o krizi je příliš silné. S Hondou máme dlouholetý kontrakt. V minulosti jsme s ní vyhráli řadu titulů, mají správné lidi na správných místech. Projdeme s tím společně," dodal manažer britské stáje v odkazu na obecně známý neoficiální fakt, že kontrakt s Hondou má McLaren až do roku 2024.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Státní dluh je tvořen dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

Další zprávy