Vettelova vítězství, monzunový déšť i slavná zmrzlina. Co přineslo 19 let formulí v Sepangu?

Radek Vičík Radek Vičík
4. 10. 2017 14:41
Připomeňte si spolu s námi nejzajímavější okamžiky z 19leté historie Velké ceny Malajsie formule 1, která se v neděli na okruhu v Sepangu jela naposledy.
Velká vlhkost, vedro, občas monzunové deště, a k tomu ještě kombinace dlouhých rovinek s prudkým brzděním. To všechno přinesl Sepang do světa formule 1.
Velká vlhkost, vedro, občas monzunové deště, a k tomu ještě kombinace dlouhých rovinek s prudkým brzděním. To všechno přinesl Sepang do světa formule 1. | Foto: AMC Networks International
F1, VC Malajsie
F1, VC Malajsie | Foto: AMC Networks International

Okruh

5543 metrů dlouhý okruh Sepang International Circuit byl dějištěm Velké ceny Malajsie formule 1 od roku 1999. Vůbec první trať, kterou "od nuly" projektoval dvorní architekt F1 Herman Tilke, byla oficiálně otevřena v březnu 1999 a stala se předvojem expanze seriálu do Asie. Formule 1 na ni přišla v listopadu až jako druhý velký podnik, premiéra v dubnu téhož roku patřila MS silničních motocyklů. Od té doby se na ní odjelo 19 Grand Prix. Ta letošní byla poslední, protože už několikátý rok klesal zájem o lístky a závod se pořadatelům přestal vyplácet. "Sepangu nepomohl fakt, že jen o 300 kilometrů dál se jezdí nová ikona Asie, noční Velká cena Singapuru," dodává Tomáš Richtr, komentátor formule na stanicích Sport1 a Sport2.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Novým bezpečnostním poradcem Trumpa by se měl stát vyslanec pro záležitosti rukojmích O´Brian

Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích. O'Brien, jenž například nedávno dohlížel na soudní proces s rapperem A$AP Rockym ve Švédsku, byl jedním z prezidentových favoritů. Poslední poradce John Bolton rezignoval 10. září kvůli názorovým neshodám s Trumpem. 

před 1 hodinou

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy