"Bezpečné" bouračky? Formule 1 chce další atraktivní změny

"Bezpečné" bouračky? Formule 1 chce další atraktivní změny
Ikdyž to nikdo nechce říct nahlas, cílem je učinit F1 i trochu nebezpečnější a ukázat lidem na tribunách i před televizními obrazovkami více atraktivních, ale pro jezdce nikoliv nebezpečných havárií.
Návrhy se objevily jako houby po dešti poté, co byly zveřejněny výsledky celosvětového průzkumu mínění fanoušků formule 1, kteří touží vidět na závodních okruzích více "akce".
To přivedlo bosse formule 1 Bernieho Ecclestona i představitele Mezinárodní automobiloé federace FIA k rychlé odpovědi,...
... aby byl šampionát pro sportovní fanoušky znovu co nejatraktivnější.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
15. 7. 2015 6:00
Podívejte se, čím vším chtějí šéfové formule 1, současní jezdci či bývalé hvězdy zpestřit Velké ceny tak, aby zastavili úbytek diváků u televizních obrazovek.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy