Fisichella do Ferrari? Šéf Force India přesun odmítá

Ivo Pospíšil, ip
1. 9. 2009 13:25
Lucu Badoera by mohl nahradit Robert Kubica
Giancarlo Fisichella do Ferrari? Podle šéfa Force India prý vyloučeno
Giancarlo Fisichella do Ferrari? Podle šéfa Force India prý vyloučeno | Foto: Reuters

Monza - Žádný přesun se konat nebude, italský pilot formule 1 Giancarlo Fisichella zůstane nejspíše i v příštím závodě GP Itálie ve službách stáje Force India. V úterý o tom informoval samotný týmový šéf Vijay Mallya.

Ten tak reagoval na předchozí vyjádření obchodního ředitele Iana Phillipse, který prohlásil, že do čtyřiadvaceti hodin očekává realizaci Fisichellova odchodu do Ferrari.

Čtěte také: F1 se směje, ale Ferrari brání Badoera. Prý může slavit

„Jeho slova by měla být ignorována," odmítl spekulace na stránkách Eurosportu Mallya a dodal, že Phillips nemá žádné právo hovořit jménem týmu.

Podle něj totiž šestatřicetiletý rodák z Říma už vedení telefonicky ujistil, že zůstane i nadále loajální stáji Force India.

„Sám se přesvědčil, že nedostal od Ferrari žádnou nabídku a řekl mi, že se těší, až za nás bude moci v Monze závodit," doplnil Mallya. 

Fisichella na sebe upoutal pozornost během minulé Velké ceny Belgie, kde dojel na překvapivém druhém místě. Následně se pak začalo spekulovat, že by měl zkušený pilot dočasně zaskočit ve Ferrari za zraněného Felipeho Massu.

Současný náhradník Luca Badoer totiž v uplynulých dvou závodech příliš nepřesvědčil a pokaždé dojel do cíle až na samotném chvostu.

V zákulisí pak také čím dál častěji padá jméno Roberta Kubici, jehož současný zaměstnavatel BMW Sauber ohlásil budoucí odchod ze světa F1.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy