Fisichella bude u Force India, formule 1 je kompletní

Ondřej Roubínek
10. 1. 2008 17:18
Italského pilota čeká ve formuli 13. sezona
Giancarlo Fisichella bude chtít své zkušenosti předat ve stáji Force India.
Giancarlo Fisichella bude chtít své zkušenosti předat ve stáji Force India. | Foto: Renault F1 Team

Bombaj - Německého pilota Adriana Sutila doplní ve stáji formule jedna Force India Ital Giancarlo Fisichella. Angažování 34letého italského jezdce oznámil ve čtvrtek na tiskové konferenci nový vlastník týmu Vijay Mallya.

Vyřešila se tak poslední tajenka v obsazení týmů, právě u Force India zůstávalo poslední volné místo pro jednoho jezdce.

Indický miliardář stojí za přeměnou loni nepříliš výrazného Spykeru na Force India a doufá, že čerstvě potvrzená dvojice pilotů mu přinese větší úspěchy.

"Do auta jsem investoval spoustu peněz, ale musíme zůstat realisty. Je těžké něco odhadovat, budeme se určitě snažit být lepší než loňský Spyker," vysvětlil Mallya. Stáj tehdy získala jediný bod.

Vrátíme Ferrari porážku, slibuje za McLaren Hamilton - čtěte ZDE

V pátek pětadvacetiletý Sutil působil v týmu už v minulé sezoně a dlouho se spekulovalo o jeho novém kolegovi. Mezi zmiňovanými adepty byl například i Ralf Schumacher.

Volba ale nakonec padla na zkušeného Giancarla Fisichellu, který po třech letech opustil Renault. Itala čeká v kokpitu vozu formule 1 už třináctá sezona.

To je nový vůz McLarenu pro boj s Ferrari. Podívejte se ZDE

V týmu však nebude úplným cizincem - v roce 2003 ještě pod hlavičkou Jordanu vyjel stáji ve Velké ceně Brazílie její zatím poslední triumf. "Jsem rád, že se můžu pro následující sezonu připojit ke stáji Force India," prohlásil Fisichella.

"Na testech v Jerezu na mě velice zapůsobila profesionalita týmu a jeho odhodlání jít stále kupředu. Doufám, že moje zkušenosti pomůžou těmhle lidem jejich předsevzetí splnit," řekl italský jezdec.

U Ferrari si věří:
Budemu ještě silnější, říká šampion Räikkönen

"Navzdory tomu, co si mnozí lidé myslí, tohle nebyla moje jediná možnost. Byla to ta nejlepší nabídka. Opravdu si myslím, že s novými majiteli a rozpočtem můžeme leccos dokázat," věří zkušený Ital.

"Force India je zcela vážně míněný projekt a chceme to dokázat i obsazením dvojice pilotů. Peníze teď nejsou to nejdůležitější; potřebujeme jezdce, kteří tým zvednou a dají mu směr," prohlásil majitel stáje Dr Vijay Mallya.

Testovacím a rezervním jezdcem Force India bude Vitantonio Liuzzi.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy