Nejrychlejší rallye historie: Velké rány, kutálení a kácení

Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů.
Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů. Tím nejdivočejším se prezentoval Robert Kubica, jenž si takhle "zalétal" pouhých 300 metrů před koncem 18. rychlostní zkoušky.
Hezké "kutululu" se povedlo i Norovi Eyvindu Brynildsenovi. Ani jeho Ford Fiesta (ve slabší specifikaci RRC ) už dál nejel.
Fordy měly vůbec na slavné "rallye tisíce jezer" těžké časy. Domácí 
Ville Marttinen svojí Fiestou R2 pokácel pár mladých stromků.
Finské drama načal už v zahřívacím shakedownu Thierry Neuville, jenž svůj Hyundai poslal mezi stromy. Mechanici korejského továrního týmu pak měli těžkou noc, Belgičan se jim za to odvděčil čtvrtým místem v konečné klasifikaci soutěže.
Foto: WRC via Twitter
Sport Sport
3. 8. 2015 14:18
Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů.

Více o automobilových soutěžích čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 57 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy