Nejrychlejší rallye historie: Velké rány, kutálení a kácení

Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů.
Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů. Tím nejdivočejším se prezentoval Robert Kubica, jenž si takhle "zalétal" pouhých 300 metrů před koncem 18. rychlostní zkoušky.
Hezké "kutululu" se povedlo i Norovi Eyvindu Brynildsenovi. Ani jeho Ford Fiesta (ve slabší specifikaci RRC ) už dál nejel.
Fordy měly vůbec na slavné "rallye tisíce jezer" těžké časy. Domácí 
Ville Marttinen svojí Fiestou R2 pokácel pár mladých stromků.
Finské drama načal už v zahřívacím shakedownu Thierry Neuville, jenž svůj Hyundai poslal mezi stromy. Mechanici korejského továrního týmu pak měli těžkou noc, Belgičan se jim za to odvděčil čtvrtým místem v konečné klasifikaci soutěže.
Foto: WRC via Twitter
Sport Sport
3. 8. 2015 14:18
Letošní Finská rallye se stala průměrem 125,44 km/h vůbec nejrychlejším podnikem historie světového šampionátu v automobilových soutěžích. Není divu, že se při ní udála celá řada divokých karambolů.

Více o automobilových soutěžích čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 hodinami

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy