Finiš Toyoty přišel pozdě, oba vytrvalostní tituly získalo Porsche

Radek Vičík Radek Vičík
5. 11. 2017 12:28
Nedělní předposlední závod sezony, šestihodinovka v Šanghaji, rozhodla o držitelích titulů mistrů světa v elitní třídě LMP1 v rámci světového šampionátu ve vytrvalostních závodech (WEC). I přes druhé vítězství po sobě tria Anthony Davidson, Sébastien Buemi a Kazuki Nakadžima z Toyoty se mistry světa stal tým Porsche a jeho trio Brendon Hartley a Earl Bamber z Nového Zélandu a Němec Timo Bernhard. Vítězové z Le Mans dojeli druzí se ztrátou jednoho kola na vítězný japonský vůz. Toyotě vzaly naději v boji o titul ve značkách technické problémy druhé vozu, který dlouho vedl. V posledním podniku sezony v Bahrajnu japonská stáj už nemůže odcházející německý tým bodově překonat.
Titul mezi jezdci v MS ve vytrvalostních závodech získala novozélandsko-německá posádka Brendon Hartley, Earl Bamber a Timo Bernhard z týmu Porsche.
Titul mezi jezdci v MS ve vytrvalostních závodech získala novozélandsko-německá posádka Brendon Hartley, Earl Bamber a Timo Bernhard z týmu Porsche. | Foto: Radek Vičík

Vítězný finiš Toyoty v Šanghaji:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy