Lacko už nechce v Maďarsku trpět. Vyzve ho okruh, kam se vozí dvojnásobná dávka plastů

Radek Vičík Radek Vičík
15. 6. 2018 8:01
Evropský šampionát tahačů na okruzích vstupuje do druhého dílu. I na Hungaroringu čeká piloty čtveřice závodů, dva v sobotu a dva v neděli.
Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1.
Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1. | Foto: Radek Vičík

Mogyoród/Praha - Adam Lacko je před druhým závodním víkendem ME tahačů na okruzích v mnohem lepším zdravotním stavu a po komplikované operaci břicha se obhájce titulu cítí v podstatně lepší formě než v úvodu sezony v Misanu.

"Adam je na tom podle vlastních slov po zdravotní stránce mnohem lépe, nemám důvod mu nevěřit. Zatímco Misano protrpěl, čemuž zcela věřím, Hungaroring si hodlá užít," uvedl manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Lacko měsíc před startem letošního ročníku absolvoval původně rutinní operaci slepého střeva, která však kvůli komplikacím přinesla i problémy při jeho startu na italském okruhu. Přesto dokázal dvakrát vystoupat na stupně vítězů a minimalizovat ztrátu v souboji se svými soupeři.

"Vzhledem k tomu, že to vypadalo na jasnou nulu, tak výsledek předčil veškerá má očekávání. Všude říkám, že titul neobhajuju, ale že se snažím o co nejlepší výsledek. Konkurence je tak vyrovnaná, že nikdo nemá nic jisté," řekl český pilot ještě v Misanu.

Zatímco Lacko trávil tři týdny mezi podnikem v Itálii a na maďarské trati tím, že se dával zdravotně dokupy a užíval si nedávného přírůstku do rodiny, v roudnickém Buggyra Technology Centru se pracovalo na nastavení podvozku. Protože na trati blízko Budapešti se jezdí velmi tvrdě, poputuje na Hungaroring dvojnásobná porce plastů.

"Vzhledem k Adamově zdravotní indispozici jsme neměli úplně relevantní data, ale Misano ukázalo, jak moc se během zimy a jara především Jochen Hahn se Steffi Halmovou posunuli," konstatoval závodní inženýr Robin Dolejš, podle kterého ovšem není důvod ke znepokojení. "Ve hře je ještě spousta bodů a to, že konkurence umí závodit, už dávno vím. Zároveň ale nemáme důvod si nevěřit. Jsme přece mistři," burcoval český jezdec.

Lacko, který v Maďarsku obhajuje loňská tři vítězství,  nastoupí spolu se svým novým britským týmovým parťákem Oly Janesem na Hungaroringu ke dvěma závodům v sobotu i v neděli.

Lacko se v prvním závodě sezony dostal dvakrát na stupně vítězů | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 9 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Závěry obsahují zmínku o jaderné energii, kterou prosazovala Česká republika.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy