Lacko už nechce v Maďarsku trpět. Vyzve ho okruh, kam se vozí dvojnásobná dávka plastů

Radek Vičík Radek Vičík
15. 6. 2018 8:01
Evropský šampionát tahačů na okruzích vstupuje do druhého dílu. I na Hungaroringu čeká piloty čtveřice závodů, dva v sobotu a dva v neděli.
Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1.
Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1. | Foto: Radek Vičík

Mogyoród/Praha - Adam Lacko je před druhým závodním víkendem ME tahačů na okruzích v mnohem lepším zdravotním stavu a po komplikované operaci břicha se obhájce titulu cítí v podstatně lepší formě než v úvodu sezony v Misanu.

"Adam je na tom podle vlastních slov po zdravotní stránce mnohem lépe, nemám důvod mu nevěřit. Zatímco Misano protrpěl, čemuž zcela věřím, Hungaroring si hodlá užít," uvedl manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Lacko měsíc před startem letošního ročníku absolvoval původně rutinní operaci slepého střeva, která však kvůli komplikacím přinesla i problémy při jeho startu na italském okruhu. Přesto dokázal dvakrát vystoupat na stupně vítězů a minimalizovat ztrátu v souboji se svými soupeři.

"Vzhledem k tomu, že to vypadalo na jasnou nulu, tak výsledek předčil veškerá má očekávání. Všude říkám, že titul neobhajuju, ale že se snažím o co nejlepší výsledek. Konkurence je tak vyrovnaná, že nikdo nemá nic jisté," řekl český pilot ještě v Misanu.

Zatímco Lacko trávil tři týdny mezi podnikem v Itálii a na maďarské trati tím, že se dával zdravotně dokupy a užíval si nedávného přírůstku do rodiny, v roudnickém Buggyra Technology Centru se pracovalo na nastavení podvozku. Protože na trati blízko Budapešti se jezdí velmi tvrdě, poputuje na Hungaroring dvojnásobná porce plastů.

"Vzhledem k Adamově zdravotní indispozici jsme neměli úplně relevantní data, ale Misano ukázalo, jak moc se během zimy a jara především Jochen Hahn se Steffi Halmovou posunuli," konstatoval závodní inženýr Robin Dolejš, podle kterého ovšem není důvod ke znepokojení. "Ve hře je ještě spousta bodů a to, že konkurence umí závodit, už dávno vím. Zároveň ale nemáme důvod si nevěřit. Jsme přece mistři," burcoval český jezdec.

Lacko, který v Maďarsku obhajuje loňská tři vítězství,  nastoupí spolu se svým novým britským týmovým parťákem Oly Janesem na Hungaroringu ke dvěma závodům v sobotu i v neděli.

Lacko se v prvním závodě sezony dostal dvakrát na stupně vítězů | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy