Ferrari se zlobí: Ecclestone je starý a Schumi nás zradil

Radek Vičík Radek Vičík
7. 12. 2012 14:00
Italský tým se pustil do kritiky vedení šampionátu poté, co se FIA postavila za Vettela v kauze předjíždění v Brazílii.
Bernie Ecclestone a Luca di Montezemolo zachovávají před novináři povinný úsměv.
Bernie Ecclestone a Luca di Montezemolo zachovávají před novináři povinný úsměv. | Foto: Scuderia Ferrari

Praha, Maranello - Všichni muži z vedení týmu formule 1 Ferrari při vyslovení jména Bernie Ecclestone brunátní a první muži cirkusu Grand Prix nemohou přijít na jméno.

Za všechno může poslední Velká cena sezony, v níž se podle Italů dopustil Sebastian Vettel předjetí v rozporu s pravidly. Němec měl být potrestán a v důsledky změny pořadí závodu v Interlagosu se měl mistrem světa stát Fernando Alonso ve Ferrari.

Jenže jak Mezinárodní automobilová federace (FIA), tak i sám Ecclestone se postavili za pilot Red Bullu s tím, že Jeana-Erika Vergneho předjel už v dovoleném úseku.

Stáří není výsada

Prezident italského týmu Luca di Montezemolo to ovšem pořád nemůže rozdýchat.

„Táta mě vždycky učil úctě ke starším lidem. Jenže ti se jednou dostanou do bodu, kdy už nejsou schopni kontrolovat svět kolem sebe. A starší věk už není slučitelný s určitými vysokými pozicemi a odpovědností,“ rýpl si Ital do 82letého Ecclestoneho.

Zároveň bránil to, že se stáj rozhodla celou „kauzu Vettel“ rozdmýchat.

„Na internetu jsme viděli několik záznamů a tisíce fanoušků se nás ptaly, co s tím uděláme. Proto jsme se rozhodli k té nejjednodušší a nejčistší věci: zeptali jsme se na názor FIA. A jejich rozhodnutí respektujeme,“ uvedl di Montezemolo.

Schumacher prý pomáhal Red Bullu

Ecclestone ovšem není jediný, do koho se první muž týmu z Maranella pustil. V hledáčku se objevil také Michael Schumacher.

Německý pilot si prý měl vzpomenout na roky v kokpitu Ferrari a v závěru Velké ceny Brazílie neprodat Vettelovi svoji kůži tak lacino.

„V podání Michaela Schumachera jsem čekal trochu jiný průběh závodu. Je to pilot, kterého k Ferrari vážou nezapomenutelné okamžiky, a vždycky nám byl blízký. To je všechno, co k tomu řeknu. Jinak se na naši hlavu zase spustí vlna kritiky,“ řekl první muž Ferrari.

S di Montezemolem překvapivě souzní také Flavio Briatore, bývalý Schumacherův šéf v Benettonu. Ten už si servítky nebral vůbec.

„To jak se Michael zachoval v Brazílii, není dobré. Dával přednost tomu, aby Red Bull porazil Ferrari. Jediný, kdo pomohl Ferrari, byl Mark Webber,“ připomněl manažer svého australského svěřence.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy