Svátek Ferrari: legendární formule, krásné prototypy i úspěchy Scuderie z Prahy

Svátek Ferrari: legendární formule, krásné prototypy i úspěchy Scuderie z Prahy
Součástí čtyřdenního svátku rudého týmu z Maranella na okruhu v Mugellu bylo také vyvrcholení pohárového šampionátu Ferrari Challenge, kde slavil úspěchy i tým Scuderia Praha Racing.
Ferrari letos slaví 90 let od vzniku legendární Scuderie. To v Toskánsku připomněl monopost F1 z roku 1967...
...elegantní sportovní prototyp Ferrari 333 SP z 90. let...
...či moderní monopost formule 1 pilotovaný Olivierem Berettou - expilotem F1 a šestinásobným vítězem své třídy ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.
Foto: Martin Straka
rav Martin Straka, rav
31. 10. 2019 19:31
Více než 40 000 diváků bylo v Mugellu zvědavých na tradiční oslavu značky z Maranella "Finali Mondiali". Vedle legendárních vozů bylo na programu také vyvrcholení pohárového seriálu Ferrari Challenge, kde uspěl i český tým Scuderia Praha Racing.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Společný tenisový turnaj v Madridu byl kvůli obavám z viru zrušen

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu se po přesunutí z původního květnového termínu neuskuteční ani v září. Organizátoři jednu z plánovaných generálek na antukové Roland Garros zrušili kvůli nárůstu případů nakažených koronavirem ve španělské metropoli.

Madrid Open se podle upraveného kalendáře mělo hrát od 14. do 20. září a navazovat na US Open. Už v závěru minulého týdne hygienici doporučili španělským pořadatelům turnaj kvůli horšící se situaci ohledně covidu-19 zrušit. Grandslamové Roland Garros se v Paříži hraje od 27. září.

Španělsko bylo v první vlně koronavirové pandemie jednou z nejvíce postižených evropských zemí. Oficiálně zaznamenalo téměř 315.000 případů nákazy a přes 28.400 úmrtí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy