Deset závodů na bodech. Charouzův tým ve Formuli 2 zaskakuje soupeře

Radek Vičík Radek Vičík
10. 7. 2018 20:36
V Silverstonu získala stáj Charouz Racing System celkem 33 bodů.
Antonio Fuoco na trati v Silverstonu.
Antonio Fuoco na trati v Silverstonu. | Foto: fiaformula2.com

Silverstone - Jako nováček ve Formuli 2 český tým Charouz Racing System soupeře nepřestává zaskakovat. Vedle toho, že už čtyři závodní víkendy stál jeden z jeho pilotů na stupních vítězů, stáj už deset jízd po sobě pokaždé získala body. O víkendu v Silverstone jich bylo celkem 33 a v sobotním hlavním závodě byl Antonio Fuoco třetí.

Italovi i jeho švýcarskému parťákovi Louisi Delétrazovi vyšla tentokrát kvalifikace, v níž v předchozích podnicích měli oba problémy. Fuoco do sobotního závodu vyrazil třetí, Švýcar startoval jediné místo za ním. 

Klíčová byla strategie s pneumatikami, protože asfalt se rozpálil až na padesát stupňů Celsia. Devětadvacet kol na rozpáleném asfaltu znamenalo pro Charouzovy piloty udržení pozic, ze kterých oba jezdci vyrazili do závodů. Fuoco se tedy opět postavil na pódium, Delétraz byl nakonec s "bramborovou" medailí také spokojen. Tím spíš, že si čtvrté místo vyjel parádním manévrem jen pár stovek metrů před cílem.

V neděli dopoledne se na sprint ochladilo a i když si oba jezdci české stáje brousili zuby na další útok na stupně vítězů, nakonec si museli nechat zajít chuť. Delétraz se zaměřil na to, aby dojel hlavně do cíle. To se povedlo a navíc v posledním kole souboj o pátou příčku vyhrál . Znamenalo to další pěkný přísun bodů nejen pro něj, ale také celému týmu.

Byť jeho stájový kolega tentokrát šachovnicový praporek nespatřil, Fuoco se i tak posunul v průběžném pořadí jezdců mezi nejlepší pětku, Švýcar poskočil na osmé místo.V hodnocení týmů je Charouz Racing System třetí.

Šampionát F2 pokračuje koncem července.na maďarském Hungaroringu.

Česká stáj se poprvé v historii zúčastnila závodu Formule 2. Z Bahrajnu se však vrátila bez bodu | Video: Charouz Racing System

 

Právě se děje

před 6 minutami

Prezident Bolívie bude podle předběžných výsledků socialista Arce

V nedělních prezidentských volbách v Bolívii zvítězil patrně již v prvním kole bývalý ministr hospodářství Luis Arce, kandidát Hnutí za socialismus (MAS) exprezidenta Eva Moralese. Ten v zemi vládl jako její první indiánský prezident od roku 2006 do svého loňského útěku do exilu. Po sečtení téměř 60 procent hlasů drží Arce těsnou nadpoloviční většinu, uvedla agentura Reuters.

Pomalé oficiální sčítání v jihoamerické zemi ukazuje, že Arce s 50,01 procenta hlasů poráží centristu Carlose Mesu, kterému vyjádřilo přízeň přibližně 32 procent voličů. Vedení o zhruba 18 procentních bodů je daleko vyšší, než předpokládaly předvolební průzkumy.

Jednoznačné Arceho vítězství konstatovaly již průzkumy po uzavření volebních místností, podle nichž socialistický kandidát obdržel 52,4 procenta hlasů a druhý skončil s 31,5 procenta Mesa, který stál v čele země v letech 2003 až 2005.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Microsoft chce expandovat do vesmíru, uzavře partnerství se SpaceX

Microsoft uzavře partnerství s firmou SpaceX, chce se svými cloudovými službami expandovat do vesmíru. Americká softwarová společnost o tom v úterý informovala na svém blogu.

Jmenované partnerství společnosti Microsoft umožní napojit její cloudové služby Azure na satelitní síť Starlink společnosti SpaceX. Získá tak náskok před cloudovými službami, jež nabízí společnost Amazon Jeffa Bezose, napsala agentura Reuters.

Společnost SpaceX je známá pro své znovupoužitelné vesmírné rakety a kabiny pro astronauty. Na oběžné dráze má nyní společnost založená Elonem Muskem přes 800 satelitů sítě Starlink, která má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoli na Zemi. Musk doufá, že síť bude generovat zisk pro jeho další, meziplanetární cíle.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Olympijský vítěz Krpálek kvůli covidu přijde o turnaj v Budapešti

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek měl před odjezdem na turnaj v Budapešti pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. O první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií tak přijde.

Podobně jako při jiných mezinárodních sportovních akcích této doby jsou testy před startem povinné. Krpálek neprošel. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly že jsem pozitivní na covid," uvedl. Bylo mu to líto. "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti," posteskl si.

Minulý týden se vzhledem k uzavřeným vnitřním sportovištím v Česku vydal na kemp do Polska do Zakopaného. Formu ale nebude teď moci prodat, protože kvůli nákaze musí do izolace. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," doplnil.

Evropský šampionát by se měl v Praze uskutečnit od 19. do 21. listopadu. Pořadatelé navzdory aktuální dramatické epidemiologické situaci v Česku v jeho konání doufají. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," uvedl v pondělí pro web iSport.cz předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

V Budapešti by se při Krpálkově absenci mělo představit sedm českých reprezentantů, šest mužů a Renata Zachová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy