Sezona NASCAR začíná. V čem je lepší než Formule 1?

V neděli odstartuje legendárním podnikem Daytona 500 nová sezona NASCAR. V čem si je tento americký seriál podobný s F1 a v čem se naprosto liší, to se dozvíte z naší galerie.
NASCAR startuje už tuto neděli svým nejslavnějším podnikem, Daytona 500. Na Floridě tak začne maraton 36 závodů, který skončí také na jihovýchodě USA. Finále sezony bude hostit ovál v Homesteadu na předměstí Miami.
Formule 1 je na první pohled línější, pojede se "jen" dvacet závodů. Ale na rozdíl od celoamerického NASCAR čeká jezdce cesta na pět kontinentů
Oba seriály mají v kalendáři po jedné z nejslavnějších tratí, které - byť v případě Indianapolis s jiným závodem - tvoří takzvanou motoristickou trojkorunu. NASCAR jede v Indy závod Brickyard 400,...
... formule 1 se může pyšnit výjimečnou Velkou cenou Monaka.
Foto: NASCAR Media
Sport Sport
18. 2. 2015 12:40
V neděli odstartuje legendárním podnikem Daytona 500 nová sezona NASCAR. V čem si je tento americký seriál podobný s F1 a v čem se naprosto liší, to se dozvíte z naší galerie.

Více o NASCAR se dočtete ZDE

Více o formuli 1 se dočtete ZDE

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy