Nová pravidla F1? Seb i Kimi by museli začít později

Od příštího roku čeká nováčky formule 1 přísnější posuzování při udělení superlicence. Podívejte se, které z dnešních hvězd by se do F1 ve své době vůbec nedostaly.
Pokud by byla nová pravidla udělování superlicence nachystaná na rok 2016 platná už dříve, vypadal by historie formule 1 trochu jinak. Tak například Kimi Räikkönen by se v roce 2001 nemohl vyšvihnout z britské Formule Renault 2.0 rovnou do kokpitu Sauberu.
V případě svérázného Fina to byl skok dokonce až z "třetí ligy", protože nikdy nezávodil v GP2 nebo například ve Formuli Renault 3.5, které jsou standardním mezistupněm kariéry jezdce F1.
Podobně si by si před patnácti lety nezazávodil ve formuli 1 další budoucí šampion, Jenson Button.
Brit měl sice za sebou v budoucnosti povinné dvě sezony v závodních formulích, jenže za třetí místo v britské Formuli 3 a titul národního šampiona Formule Ford by měl všehovšudy pouhých pět bodíků.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
1. 1. 2015 10:55
Od příštího roku čeká nováčky formule 1 přísnější posuzování při udělení superlicence. Podívejte se, které z dnešních hvězd by se do F1 ve své době vůbec nedostaly.

Více o nových pravidlech na zisk sublicence v F1 se dočtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy