Nová pravidla F1? Seb i Kimi by museli začít později

Od příštího roku čeká nováčky formule 1 přísnější posuzování při udělení superlicence. Podívejte se, které z dnešních hvězd by se do F1 ve své době vůbec nedostaly.
Pokud by byla nová pravidla udělování superlicence nachystaná na rok 2016 platná už dříve, vypadal by historie formule 1 trochu jinak. Tak například Kimi Räikkönen by se v roce 2001 nemohl vyšvihnout z britské Formule Renault 2.0 rovnou do kokpitu Sauberu.
V případě svérázného Fina to byl skok dokonce až z "třetí ligy", protože nikdy nezávodil v GP2 nebo například ve Formuli Renault 3.5, které jsou standardním mezistupněm kariéry jezdce F1.
Podobně si by si před patnácti lety nezazávodil ve formuli 1 další budoucí šampion, Jenson Button.
Brit měl sice za sebou v budoucnosti povinné dvě sezony v závodních formulích, jenže za třetí místo v britské Formuli 3 a titul národního šampiona Formule Ford by měl všehovšudy pouhých pět bodíků.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
1. 1. 2015 10:55
Od příštího roku čeká nováčky formule 1 přísnější posuzování při udělení superlicence. Podívejte se, které z dnešních hvězd by se do F1 ve své době vůbec nedostaly.

Více o nových pravidlech na zisk sublicence v F1 se dočtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy