Rosberg v Mexiku čelí dvojité výzvě, Mercedes se bojí dalšího rozkolu

Radek Vičík Radek Vičík
29. 10. 2015 15:32
I když stáj formule 1 Mercedes obhájila Pohár konstruktérů a Lewis Hamilton se v neděli v Austinu stal znovu šampionem, uvnitř týmu to vře. Může za to další z nekonečné řady konfliktů mezi Hamiltonem a jeho týmovým kolegou Nicem Rosbergem.
Nico Rosberg nemá v těchto dnech příliš důvodů k úsměvu.
Nico Rosberg nemá v těchto dnech příliš důvodů k úsměvu. | Foto: Mercedes AMG Petronas F1 Team

Mexico City - Takové dusno v boxech stáje formule 1 Mercedes nebylo od loňské Velké ceny Belgie, kdy Nico Rosberg podle mnohých úmyslně najel do Lewise Hamiltona a prorazil mu pneumatiku.

Teď se naopak německý pilot zlobí na už jistého šampiona za to, jak ho "vyšoupnul" z trati po startu Velké cenu USA. "Byl to extrémně agresivní manévr," postěžoval si Němec.

Uklidnění za zavřenými dveřmi

A svoji frustraci dal jasně najevo tím, že v Austinu před vyhlašováním vítězů po Britovi naštvaně hodil sponzorskou čepici. U Mercedesu se oprávněně bojí, že tlak uvnitř týmu se znovu dostane přes únosnou mez a piloti si začnou dělat navzájem naschvály.

Šéf "Stříbrných šípů" Toto Wolff už také před víkendovou Velkou cenu Mexika svolal interní poradu, protože nechce, aby se "pralo špinavé prádlo" na veřejnosti.

"Po Austinu se toho o vztahu našich jezdců řeklo hodně a většina z toho bylo s horkou hlavou. Jeden z nich se v neděli stal mistrem světa a druhý o titul přišel. A v takovém případě bublají emoce. To je pochopitelné a lidské. Jako vždy se to pokusíme analyzovat - ale jako tým za zavřenými dveřmi," uvedl Wolff.

Konflikt s Hamiltonem ovšem není před nedělní Grand Prix Mexika hlavním  Rosbergovým problémem. Tím je souboj s krajanem Sebastianem Vettelem ve Ferrari o konečnou druhou příčku v šampionátu. Tři podniky před konce sezony dělí oba Němce pouhé čtyři body.

Místo rychlé zatáčky stadion

Rosberg se druhým místem v USA dostal těsně za rivala v rudém voze z Maranella, ale zdaleka nemá nic jistého. Už proto, že dva z posledních pěti podniků nedokončil kvůli technické závadě svého Mercedesu.

Závod v Mexiku se do kalendáře formule 1 vrací po 23 letech. Autodrom bratří Rodríguezů se dočkal několika změn. Tou hlavní je konec dlouhé rychlé zatáčky Peraltada, jejíž druhou polovinu nahradila série zatáček a baseballový stadion.

Předělaná sekce Peraltada:

Na rozdíl například od Vettela s Rosbergem či Francouze Romaian Grosjeana si Mexičan Sergio Pérez užije pocit domácí Grand Prix.

"Nikdy mě ani ve snu nepadlo, že bych mohl závodit v mexické Grand Prix, přiznal pilot stáje Force India.

Velká cena Mexika startuje v neděli ve 20:00 hodin a vysílají ji stanice Sport1 a Sport2.

 

Právě se děje

Další zprávy