Přestupový klíč ve formuli 1 drží nejstarší pilot Räikkönen

Podívejte se, jak se vyvíjí situace ve formuli 1 před tradičními prázdninovými "námluvami" a jednáním o angažmá v příští sezoně.
35letý Fin je doyenem startovního roštu a už pomalu myslí na konec kariéry. Jedno je jasné, určitě ji che ukončit v kokpitu Ferrari, takže pokud by řekl své "Sbohem!", bude rázem volná nejatraktivnější sedačka v celých boxech.
Sebastian Vettel (vpravo) se svérázným "Icemanem" vychází dobře a Fin po rozpačitém začátku sezonu chytil formu, takže jeho rozhodnutí o odchodu do závodnického "důchodu" je zatím ve hvězdách.
Pokud by ale Räikkönen opravdu odešel, mají už v Marannelu podle dobře informovaných zdrojů hned dvě varianty. Tou první Daniel Ricciardo z Red Bullu. Australanova rychlost a marketinková cena jsou pro Ferrari ideální.
Jenže ouha, Ricciardo má v Red Bullu smlouvu až do roku 2018 a ve smlouvě prý nemá žádnou klauzuli o předčasném odchodu. Ferrari by ho mohlo získat snad jen prostřednictvím výhodné nabídky motorů, ale to by nebyla vůbec levná věc.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
22. 7. 2015 7:00
Podívejte se, jak se vyvíjí situace ve formuli 1 před tradičními prázdninovými "námluvami" a jednáním o angažmá v příští sezoně.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 44 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy