Přestupový klíč ve formuli 1 drží nejstarší pilot Räikkönen

Podívejte se, jak se vyvíjí situace ve formuli 1 před tradičními prázdninovými "námluvami" a jednáním o angažmá v příští sezoně.
35letý Fin je doyenem startovního roštu a už pomalu myslí na konec kariéry. Jedno je jasné, určitě ji che ukončit v kokpitu Ferrari, takže pokud by řekl své "Sbohem!", bude rázem volná nejatraktivnější sedačka v celých boxech.
Sebastian Vettel (vpravo) se svérázným "Icemanem" vychází dobře a Fin po rozpačitém začátku sezonu chytil formu, takže jeho rozhodnutí o odchodu do závodnického "důchodu" je zatím ve hvězdách.
Pokud by ale Räikkönen opravdu odešel, mají už v Marannelu podle dobře informovaných zdrojů hned dvě varianty. Tou první Daniel Ricciardo z Red Bullu. Australanova rychlost a marketinková cena jsou pro Ferrari ideální.
Jenže ouha, Ricciardo má v Red Bullu smlouvu až do roku 2018 a ve smlouvě prý nemá žádnou klauzuli o předčasném odchodu. Ferrari by ho mohlo získat snad jen prostřednictvím výhodné nabídky motorů, ale to by nebyla vůbec levná věc.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
22. 7. 2015 7:00
Podívejte se, jak se vyvíjí situace ve formuli 1 před tradičními prázdninovými "námluvami" a jednáním o angažmá v příští sezoně.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy