F1: Doma zatím panuje Mercedes, Susie Wolffová nezklamala

18. 7. 2014 15:33
Piloti Mercedesu opanovali oba páteční měřené tréninky na Vlekou cenu Německa formule 1.
Lewis Hamilton hledal podobně jako všichni ostatní jezdci každou chvilku, kdy se mohl v boxech ochladit. | Foto: Reuters

Hockenheim - Piloti Mercedesu opanovali v úporném vedru oba páteční měřené tréninky na Velkou cenu Německa formule 1.

Zatímco dopoledne byl časem 1:19,131 minut nejrychlejší domácí lídr šampionátu Nico Rosberg před Lewisem Hamiltonem, odpoledne si pořadí prohodili, když Brit zajel jedno kolo za 1:18,341 min.

Zatímco v prvním tréninku patřila třetí pozice Fernando Alonsovi s Ferrari, ve druhém byl na pomyslném nejnižším stupínku vítězů Daniel Ricciardo v Red Bullu.

Susie s problémy, ohnivý Caterhem

Dopoledne dostala podruhé v této sezoně šanci zúčastnit se závodního víkendu britská závodnice Susie Wolffová. Za volantem Williamsu obsadila slušné 15. místo se ztrátou 1,6 vteřiny na Rosberga a porazila oba vozy Lotusu, Caterhamu i Marussie.

Sympatická Wolffová se ani v Německu nevyhnula technickým problémům, ale tentokrát jí rozbité řazení opravili velmi rychle a obkroužila celkem 22 kol. Pro zajímavost, týmový kolega Felipe Massa byl rychlejší jen o dvě desetiny vteřiny.

V druhém tréninku se o největší vzrušení postaral Kamui Kobajaši, jemuž jeho Caterham začal - pravděpodobně kvůli zkratu - na baterii hořet. Japonec vůz odložil v únikové zóně a sám se chopil hasicího přístroje, aby požár zdolal.

Zítra jsou na Hockeneheimringu na programu třetí trénink a kvalifikace, samotná Grand Prix Německa startuje neděli ve 14:00 hodin a sledovat ji můžete v naší online reportáži ZDE.

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

Trénink na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Hockenheimu: