Rozháraný Mercedes se chce v uličkách Monaka sjednotit

Radek Vičík Radek Vičík
25. 5. 2016 12:09
Velká cena Monaka, jediný závod sezony formule 1, který začíná tréninky už ve čtvrtek, naplní druhou polovinu tohoto víkendu.
Nico Rosberg útočí v Monaku na čtvrté vítězství v řadě.
Nico Rosberg útočí v Monaku na čtvrté vítězství v řadě. | Foto: Reuters

Praha, Monte Carlo - Jako si není možné představit tenisovou sezonu bez slavného Wimbledonu, tak ani formule 1 není celou formulí 1 bez glorioly Velké ceny Monaka.

Jediný závod, který začíná tréninky už ve čtvrtek, naplní druhou polovinu tohoto víkendu.

Místo trhů závody

Původně dával netradiční program prostor tradičním pátečním trhům v Monte Carlu, ale v současnosti je pátek dnem velkých party a šancí ukázat se pro piloty nižší sérií tradičně doprovázející přímořský svátek motorsportu.

Letos své místo v programu GP Monaka našli piloti formulí GP2, Formule Renault 3.5 (bývalá Světová série Renault) i 2,0 a "gétéčkového" Porsche Supercupu.

Ale to hlavní se v uličkách malého knížectví odehraje v neděli odpoledne, kdy odstartují jezdci do šestého podniku sezony F1.  A ač byl hlavním hrdinou předchozího závodu v Barceloně nejmladší vítěz v historii seriálu Max Verstappen z Red Bullu, v hledáčku jsou oba piloti Mercedesu.

Poté, co se Nico Rosberg a Lewis Hamilton navzájem "vybodovali" hned po startu závodu, klesla nálada v boxech týmu vyznávajícího stříbrnou barvu opět jednou pod bod mrazu, Jezdci se po závodě navzájem obviňovali z toho, kdo za bouračku může, i když nakonec Hamilton velmi nerad přiznal, že za kolizi asi může on.

Kolize Hamiltona s Rosbergem v Barceloně:

Co se stalo v Gotha Clubu?

Tím se ovšem tlak u "Stříbrných šípů" moc nesnížil. Jednak se všichni bojí, že budou opakovat události z roku 2014, kde vše vyvrcholilo vzájemnou kolizí ve Spa a navíc se přetřásá Hamiltonův tajemný skandál v Cannes.

Podle italského listu Corriere dello Sport se "něco" stalo v Gotha Clubu ve francouzském přímořském letovisku a má se to týkat ukradených fotografií. Hamilton se navíc vrhl do víru nočního života s modelkou spodního prádla Barbarou Palvinovou poté, co odmítl účast v testech v Barceloně.

Italové ještě "přitopili pod kotlem", když stejný list přišel s informacemi o údajném jednání Rosberga s týmem Ferrari.

Ať už jsou informace novinářů z Apeninského poloostrova přesné, či nikoliv, jedno je jasné: Mercedes si už nemůže dovolit žádné další chyby.

"Je jasné, že jsme pod tlakem z více směrů. Nemůžeme si dovolit ztratit iniciativu, takže musíme být o víkendu silní a jednotní," prohlásil šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

Velká cena Monaka startuje v neděli ve 14:00 hodin a vysílá ji stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy