Papež ve formuli, modelky na jachtách. To byla VC Monaka

Formule 1 v Monte Carlu není jen samotné Grand Prix Monaka, ale také dostaveníčko hvězdy stříbrného plátna, světa pop music i slavných sportovců.
Cara Delevingneová byla spolu se svojí sestrou Poppy jedním z prominentních hostů závodů formule 1...
... a před startem Velké ceny dokonce držela na pole position tabuli s číslem 44 patřící vítězi kvalifikace Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu. Vedle britské modelky stojí letošní specialita Monaka, grid boys. V rámci emancipace se tamní pořadatelé postarali, aby se před závodem měla na co koukat i dámská část publika.
Kolem Lewise Hamiltona se krásné ženy v Monaku jen točily, na návštěvě garáže Mercedesu fotografové zachytili také další britskou modelku, Kendall Jennerovou.
Monako je jednou z posledních monarchií v Evropě, proto se na závodě objevila také řada členů místní knížecí rodiny. Zde je princ Pierre Casiraghi, třetí v linii potenciálních nástupců monackého knížecího trůnu.
Foto: ČTK
Sport Sport
25. 5. 2015 15:31
Formule 1 v Monte Carlu není jen samotné Grand Prix Monaka, ale také dostaveníčko hvězdy stříbrného plátna, světa pop music i slavných sportovců.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy