VIDEO Pomalý Hungaroring svědčí formulovým bojovníkům

Sport Sport
24. 7. 2014 13:05
Maďarský Hungaroring se v roce 1986 stal coby dějiště první Velké ceny formule 1 za "železnou oponou" symbolem postupně končící studené války.
Projeďte se s Lewisem Hamiltonem po Hungaroringu. | Video: youtube.com

Mogyoród - Maďarský Hungaroring se v roce 1986 stal coby dějiště první Velké ceny formule 1 za "železnou oponou" symbolem postupně končící studené války. Ale zatímco většina reliktů té doby z našeho života dávno zmizela, Velká cena Maďarska se v neděli pojede už po devětadvacáté.

Zatímco Budapešť si jezdci vesměs pochvalují, okruh vybudovaný 18 kilometrů severovýchodně od hlavního města už tolik příznivců nemá. Patři k těm nejpomalejším v kalendáři a i přes několik úprav je zde stále málo míst k předjíždění.

Na špatné propočty ohledně průměrné rychlosti ostatně doplatila vůbec první Velká cena, která se tu konala. Závod byl předčasně ukončen po dvou hodinách, což byl limit pro Grand Prix, protože původně určený počet kole se za tu dobu nepovedlo odjet.

Hungaroring svědčí opravdovým bojovníkům, čtyřikrát zde vyhráli Michael Schumacher a Lewis Hamilton a třikrát Ayrton Senna.

Základní data okruh Hungaroring:
Délka: 4,381 km
Počet kol: 70
Délka závodu: 306,630 km
Počet zatáček: 14
Umístění pole position: na levé straně startovní rovinky
Maximální rychlost: 295 km/h
Vzdálenost pole position od první zatáčky: 610 m
Nejdelší rovinka: 908 m
Kapacita tribun: 70 000 diváků
Nejrychlejší kolo: 1:19,071 min., Michael Schumacher (2004)
Pneumatiky: měkké (žluté) a středně tvrdé (bílé)
Otevřen: 1986

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy