Japonskou kvalifikaci F1 ovládl Rosberg, Hamilton druhý

Radek Vičík Radek Vičík
4. 10. 2014 8:04
Nico Rosberg v Mercedesu se nevzdává v boji o titul mistra světa a vyhrál dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1.
Nico Rosberg.
Nico Rosberg. | Foto: Reuters

Suzuka - Nico Rosberg v Mercedesu se nevzdává v boji o titul mistra světa a vyhrál  dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. V Suzuce porazil o dvě desetiny vteřiny nového lídra seriálu a svého týmového kolegu Lewise Hamiltona. Motory Mercedes si tak drží v tomto roce kvalifikační neporazitelnost.

Pro Rosberga je to první pole position v Japonsku, kde ještě nestál na stupních vítězů. Naopak jeho britský parťák v Suzuce vyhrál v roce 2007.

Za dvojicí Mercedesů se umístili oba piloti Williamsu. Pošesté v sezoně skončil třetí Valtteri Bottas a v druhé řadě ho doplní Felipe Massa.

Alonso v záři reflektorů

Nejlepší ze "zbytku světa" bez motorů Mercedes byl na páté příčce Fernando Alonso. Španělský jezdec ale zaměstnává novináře přítomné na Grand Prix spíš spekulacemi o jeho budoucnosti.

Vettel opustí Red Bull, má namířeno zřejmě do Ferrari - čtěte ZDE

Ve třetí řadě Alonsa jehož doplní Daniel Ricciardo v Red Bullu. Na rychlé japonské trati naopak neuspěl obhájce titulu Sebastian Vettel, který po oznámení odchodu z rakouské stáje skončil až devátý.

Osud závodu záleží na tajfunu

Kvalifikace v Japonsku je vzhledem k nedělní předpovědi počasí ještě důležitější než obvykle. Pokud Suzuku opravdu zasáhne blížící se tajfun Phanfone, je pravděpodobný start za zaváděcím vozidlem.

A pokud se počasí neumoudří, je možný předčasný konec závodu fakticky v pořadí podle startovního roštu. Podle délky kroužení za safety car pak není vyloučeno rozdělení pouze poloviční porce bodů.

Velká cena Japonska startuje zítra v 8:00 hodin našeho času a závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Suzuce:

22. Max Chilton Marussia-Ferrari 1:37.481

Pozn.: * - odstartuje poslední jako část trestu ztráty 10 míst na startovním roštu za použití šestého motoru v sezoně. Zbytek trestu se mu převádí do následují Velké ceny; ** - trest ztráty 10 míst na startovním roštu za použití šestého motoru v sezoně.