Rodinná pouta na plný plyn. Formule 1 byla odjakživa rájem otců, synů a sourozenců

Radek Vičík Radek Vičík
15. 4. 2020 22:01
Podívejte se na nejslavnější rodiny, které závodily v pestré historii formule 1. Synové často kráčeli ve šlépějích svých otců a na trati se potkávali i sourozenci. A to platí i v současnosti.
Michael Schumacher a Ralf Schumacher po VC Kanady 2001
Michael Schumacher a Ralf Schumacher po VC Kanady 2001 | Foto: Scuderia Ferrari

Schumacher

Před 19 lety - 15. 4. 2001 - vyhrál Ralf Schumacher v Imole svoji první Velkou cenu formule 1. Zdálo se, že tak začal kráčet v šlépějích svého slavnějšího bratra Michaela. Jenže zatímco ten vybojoval sedm titulů mistra světa, Ralf byl v hodnocení MS nejlépe čtvrtý. Michaelův syn Mick se přes formuli 2 snaží pokračovat v rodinné tradici a závodit na nejvyšší úrovni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy