Rodinná pouta na plný plyn. Formule 1 byla odjakživa rájem otců, synů a sourozenců

Radek Vičík Radek Vičík
15. 4. 2020 22:01
Podívejte se na nejslavnější rodiny, které závodily v pestré historii formule 1. Synové často kráčeli ve šlépějích svých otců a na trati se potkávali i sourozenci. A to platí i v současnosti.
Michael Schumacher a Ralf Schumacher po VC Kanady 2001
Michael Schumacher a Ralf Schumacher po VC Kanady 2001 | Foto: Scuderia Ferrari

Schumacher

Před 19 lety - 15. 4. 2001 - vyhrál Ralf Schumacher v Imole svoji první Velkou cenu formule 1. Zdálo se, že tak začal kráčet v šlépějích svého slavnějšího bratra Michaela. Jenže zatímco ten vybojoval sedm titulů mistra světa, Ralf byl v hodnocení MS nejlépe čtvrtý. Michaelův syn Mick se přes formuli 2 snaží pokračovat v rodinné tradici a závodit na nejvyšší úrovni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy