Hamilton vyhrál potřetí za sebou kvalifikaci v Číně

Zvědavý Hamilton a čínské kvalifikační šachy formule 1
V Šanghaji to dnes vypadlo jako kdyby týmovými kolegy byli všichni, jen ne Hamilton s Nico Rosbergem. Po kvalifikaci se na sebe nasmívali německý jezdec se svým krajanem Sebastianem Vettelem,..
... a pak ji Hamilton s pilotem Ferrari.
Lídr šampionátu Lewis Hamilton je pochopitelným středem pozornosti fotografů.
Důvodem je i to, že pilot Mercedesu vyhrál před kvalifikací také všechny tři tréninky.
Radek Vičík Radek Vičík
11. 4. 2015 10:08
Kvalifikace na Velkou cenu Číny formule 1.

Šanghaj - Lewis Hamilton se třetí rok po sobě postaví na pole position Velké ceny Číny formule 1.  Rozhodla o tom dnešní kvalifikace, kterou obhájce titulu vyhrál před týmovým kolegou z Mercedesu Nico Rosbergem a Sebastianem Vettelem ve Ferrari.

"Nebude to snadný závod. Nico je rychlý, stejně tak Ferrari. Nic nemám jistého. Po porážce v Sepangu přišel čas analýzy a změn," řekl Hamilton, který bude v Šanghaji obhajoval loňské vítězství.

I když Hamilton suverénně kraloval všem třem tréninkům, dnes získal na svého německého stájového rivala pouze 42 tisícin vteřiny. Vettel, jenž třetí místo ukořistil v samém závěru třetí části boje o pole position, ztrácí na "Stříbrné šípy" devět desetin vteřiny.

"Třetí místo je naše dnešní maximum, Mercedes to měl pod kontrolou. Věřil jsem, že rozdíl bude menší. Ale snad se v závodě přiblížíme," doufá německý závodník.

Ferrari se nepovedlo splnit si úplně svůj cíl a obsadil celou druhou řadu startovního roštu. Kimi Räikkönena přeskočilo duo jezdců Williamsu v pořadí Felipe Massa a Valtteri Bottas.

Potřetí za sebou v první části kvalifikace vypadli oba piloti McLarenu, Jenson Button byl 17. a Fernando Alonso skončil hned za ním. Horší byli už jen oba jezdci Manoru Marussia, kteří se ale proti Sepangu přímo kvalifikovali do závodu.

Velkou cenu Číny můžete sledovat v neděli od 8:00 hodin našeho času v online přenosu Aktuálně.cz ZDE, závod budou vyslat stanice Sport1 HD a Sport2 HD.

Kvalifikace na Velkou cenu Číny, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Šanghaji:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:35,782, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,042, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,905, 4. Massa (Braz./Williams) -1,172, 5. Bottas (Fin./Williams) -1,361, 6. Räikkönen (Fin./Ferrari) -1,450, 7. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,758, 8. Grosjean (Fr./Lotus) -2,123, 9. Nasr (Braz./Sauber) -2,285, 10. Ericsson (Švéd./Sauber) -2,376.