FOTO Vettel v Austrálii pohořel, mladíci měnili historii

Velkou cenou Austrálie v neděli začala nová éra formule 1. První závodní víkend s turbomotory po čtvrt století byl plný nečekaných zvratů, neúspěchů šampionů a nástupu mládí.
Jako morální vzpruhu pro Michaela Schumachera bojujícího o život si Vettel na páteční tréninky nalepil na hledí své přilby jeho logo MS.
Po vcelku vydařeném pátku to už s Vettelem šlo z kopce. V kvalifikaci skončil až na 12. místě, v závodě ujel pouhých pět kol. Víc mu nedovolil mizerný výkon motoru, který mu neumožnil ani předjetí těch nejpomalejších soupeřů.
Vettel se tak na zbytek Velké ceny proměnil ve smutného chodce.
Zatímco se čtyřnásobný mistr světa trápil, prosadila se nová generace závodníků. Kevin Magnussen absolvoval v Melbourne svůj vůbec první závod formule 1...
Foto: Infiniti Red Bull Racing - Mark Thompson/Getty Images
Sport Sport
17. 3. 2014 6:00
Velkou cenou Austrálie v neděli začala nová éra formule 1. První závodní víkend s turbomotory po čtvrt století byl plný nečekaných zvratů, neúspěchů šampionů a nástupu mládí.

Více o Grand Prix Austrálie formule 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy