Vodní ruleta F1: Kvalifikace přerušena, pokračování v neděli

Radek Vičík Radek Vičík
16. 3. 2013 9:04
Kvůli nekonečnému dešti odjeli piloti F1 jen část kvalifikace, zbytek absolvují v neděli v noci.
Melbourne zasáhla vlna silných přeháněk a podmínky byly zcela neregulérní. To dokazují Od kol gejzíry vody.stříkající od kol Ferrari brazilského pilota Felipeho Massy.
Melbourne zasáhla vlna silných přeháněk a podmínky byly zcela neregulérní. To dokazují Od kol gejzíry vody.stříkající od kol Ferrari brazilského pilota Felipeho Massy. | Foto: Reuters

Melbourne - Mohutné dešťové přeháňky udělaly z kvalifikace na GP Austrálie formule 1 nečekané drama a protáhly ji na dva dny.

Nad Melbourne v sobotu zuřil téměř tropický liják, takže první část kvalifikace byla odložena o 30 minut. Během ní měli piloti plné ruce práce s tím udržet se na trati a řada z nich havarovala. Větší nebo menší kolize měli Lewis Hamilton, Felipe Massa, Giedo van der Garde, Esteban Guttiérez a řada dalších.

První část v sobotu, druhá a třetí v neděli

V síti úvodní části nakonec uvízli hned čtyři nováčci, dál se dostal jen Valteri Bottas. Nejlépe se na vodě vedlo Nico Rosbergovi v Mercedesu, který byl ovšem o více než 17 vteřin pomalejší než na suchu.

Po dalším více než 45 minutovém odkladu návratu monopostů na trať nakonec ředitelství závodu rozhodlo, že se druhá a třetí část kvalifikace pojedou až v neděli. Naposledy se něco podobného stalo v roce 2010 v japonské Suzuce, kde byla na neděli přesunuta dokonce celá kvalifikace.

Pro piloty F1 to znamená, že se nejdříve v 1:00 hodin našeho času utkají o postavení na startu a už šest hodin později je čeká samotná Grand Prix, kterou můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy