V Americe začal nejlépe Hamilton, vyhrál oba tréninky

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 31. 10. 2014 21:39
Lídr šampionátu Lewis Hamilton vstoupil nejlépe do Velké ceny USA formule 1, když dnes v Austinu vyhrál oba tréninky.
Lewis Hamilton se zatím může v Austinu spokojeně usmívat, vyhrál oba tréninky.
Lewis Hamilton se zatím může v Austinu spokojeně usmívat, vyhrál oba tréninky. | Foto: Reuters

Austin - Lídr šampionátu Lewis Hamilton vstoupil nejlépe do Velké ceny USA formule 1, když dnes v Austinu vyhrál oba tréninky. Ten druhý ale nedokončil kvůli technickým problémům.

Pilot Mercedesu se jako jediný dvakrát dostal pod hranici 1:40 minuty. Ale nejrychlejší čas dne uhájil před týmovým kolegou a rivalem v boji o titul Nico Rosbergem o pouhé tři tisíciny vteřiny. Na trati v Texasu to znamená rozdíl 17 centimetrů.

Poslední teoretický uchazeč o titul Daniel Ricciardo ujel dopoledne pouze pět měřených kol, pak začal mít jeho Red Bull problémy s jednotkou rekuperace energie (dříve známá jako KERS) a velkou část prvního tréninku strávil v boxech. Odpoledne si ale zajezdil víc a obsadil čtvrté místo.

Souboj "zbytku světa" o třetí místo vyhrál Fernando Alonso ve Ferrari, který tak už podeváté v sezoně obsadil v pátek třetí pozici, na kterou ovšem pak v kvalifikaci letos ještě nikdy nedosáhl.

Alonso ztratil na vítězného Brita vteřinu, což je rozdíl mezi ním a dalšími třinácti vozy. Tak jasný je náskok "Stříbrných šípů" nad zbytkem světa.

Vettel už zná místo, odkdu vystartuje

Velká cena USA pokračuje dnes ve 20:00 hodin druhým tréninkem. Zítra jsou na programu třetí tréninky a kvalifikace. Ta se vzhledem k 18člennému startovnímu poli bez týmů Caterham a Marussia dočká změny.

V první i druhé části odpadnou vždy jen čtyři jezdci, závěrečná fáze boje o pole position zůstane s deseti vozy. Navíc pravděpodobně nenastoupí ani obhájce titulu Sebastian Vettel, který musí kvůli nasazení šestého motoru startovat z boxové uličky.

Samotná Grand Prix startuje v neděli od 21:00 hodin a sledovat ji můžete v našem online přenosu ZDE.