Kde ti jezdci jsou? Expiloti F1 jezdí v Le Mans či Japonsku nebo pěstují víno

Od roku 2011 se v monopostech formule 1 "protočilo" na padesát jezdců. Podívejte se s námi, kam se ubírala kariéra těch, kteří už ve světě Grand Prix nepůsobí.
Největší hvězda formule 1 Michael Schumacher definitivně pověsil přilbu na hřebík po Grand Prix Brazílie 2012. V prosinci 2013 utrpěl na lyžařském svahu ve francouzských Alpách vážné zranění. Několik měsíců byl v kómatu a dodnes je skutečný zdravotní stav sedminásobného mistra světa zahalen rouškou tajemství.
Rubens Barrichello nenašel po skončení ročníku 2011, takže si rekordman v počtu odjetých Velkých cen (322) na rok vyzkoušel americké formule IndyCar. Pak zamířil domů do brazilského šampionátu cestovních vozů Stock Car Brasil, který v roce 2014 vyhrál. Vedle "cesťáků" jezdí pravidelně čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně.
Mark Webber už neunesl frustrací z neustálých porážek od Sebastiana Vettela a od roku 2014 závodí ve sportovních prototypech. Přechod "pod střechu" se Australanovi vyplatil, loni se stal mistrem světa ve vytrvalostních závodech.
Pastor Maldonado sice hodně boural, ale možná právě proto ho fanoušci F1 vídali na trati rádi. Bylo totiž jasné, že se něco semele... I přes svoji nelichotivou pověst patří Venezuelan do elitního klubu vítězů Grand Prix, dokázal to ve Velké ceně Španělska 2012. Před letošní sezonou mu zlomila vaz bídná platební morálka jeho hlavního sponzora a milého Maldonada z Renaultu vypoklonkovali.
Foto: Sahara Force India Formula One Team
Radek Vičík Radek Vičík
23. 4. 2016 6:14
Od roku 2011 se v monopostech formule 1 "protočilo" na padesát jezdců. Podívejte se s námi, kam se ubírala kariéra těch, kteří už ve světě Grand Prix nepůsobí.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy