Exmistr Evropy do vrchu Krámský zahynul při tréninku

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 4. 2015 16:40
Otakar Krámský, který získal tři tituly mistra Evropy, zahynul v neděli při tréninku na podnik mistrovství Evropy v závodech do vrchu v rakouském Rechbergu.
Zesnulý závodník do vrchu Otakar Krámský
Zesnulý závodník do vrchu Otakar Krámský | Foto: ČTK

Rechberg - Český automobilový jezdec Otakar Krámský dnes zahynul v rakouském Rechbergu při nehodě v tréninku na druhý podnik mistrovství Evropy v závodech do vrchu.

Pětapadesátiletý pilot známý pod přezdívkou "Krakonoš" byl hvězdou této motoristické disciplíny, třikrát se v ní stal evropským šampionem.

Podle informací spolupracovníka ČTK se Krámskému stala osudnou technická závada v úvodní tréninkové jízdě. Patrně došlo k poškození zadní nápravy jeho vozu, který po zablokování kol vyletěl z trati a narazil čelně do stromu. Podle rakouského listu Kleine Zeitung jel jeho monopost v okamžiku nehody rychlostí 220 km/h.

Závodní den byl poté okamžitě ukončen, zítřejší program 43. ročnímu tradičního závodu ale bude podle informací Kleine Zeitung pravděpodobně probíhat podle původního harmonogramu.

Jezdec z Jilemnice nasadil do této sezony novou formuli Reynard K-15 s motorem Zytec. V prvním podniku sezony ve francouzském Col Saint Pierre s ním Krámský obsadil druhé místo ve své třídě.

Zkušený závodník byl v závodech do vrchu mnohonásobným českým šampionem, mistrovství Evropy vyhrál v letech 1995, 1997 a 1998, tehdy v divizi cestovních vozů. Od roku 1999 dodnes Krámský startoval ve výkonnější divizi spiderů a formulových vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy