Exmistr Evropy do vrchu Krámský zahynul při tréninku

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 4. 2015 16:40
Otakar Krámský, který získal tři tituly mistra Evropy, zahynul v neděli při tréninku na podnik mistrovství Evropy v závodech do vrchu v rakouském Rechbergu.
Zesnulý závodník do vrchu Otakar Krámský
Zesnulý závodník do vrchu Otakar Krámský | Foto: ČTK

Rechberg - Český automobilový jezdec Otakar Krámský dnes zahynul v rakouském Rechbergu při nehodě v tréninku na druhý podnik mistrovství Evropy v závodech do vrchu.

Pětapadesátiletý pilot známý pod přezdívkou "Krakonoš" byl hvězdou této motoristické disciplíny, třikrát se v ní stal evropským šampionem.

Podle informací spolupracovníka ČTK se Krámskému stala osudnou technická závada v úvodní tréninkové jízdě. Patrně došlo k poškození zadní nápravy jeho vozu, který po zablokování kol vyletěl z trati a narazil čelně do stromu. Podle rakouského listu Kleine Zeitung jel jeho monopost v okamžiku nehody rychlostí 220 km/h.

Závodní den byl poté okamžitě ukončen, zítřejší program 43. ročnímu tradičního závodu ale bude podle informací Kleine Zeitung pravděpodobně probíhat podle původního harmonogramu.

Jezdec z Jilemnice nasadil do této sezony novou formuli Reynard K-15 s motorem Zytec. V prvním podniku sezony ve francouzském Col Saint Pierre s ním Krámský obsadil druhé místo ve své třídě.

Zkušený závodník byl v závodech do vrchu mnohonásobným českým šampionem, mistrovství Evropy vyhrál v letech 1995, 1997 a 1998, tehdy v divizi cestovních vozů. Od roku 1999 dodnes Krámský startoval ve výkonnější divizi spiderů a formulových vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy