Polibek svodidel se nekonal. Mladá pilotka zvládla defekt v rychlosti 240 km/h

rav ESET Cup Series, rav
13. 5. 2021 10:42
Podívejte se na video z dramatických soubojů na okruhu Slovakia Ring, kam zavítal druhý díl seriálu ESET Cup Series. Pernou chvíli na slovenské trati zažila také teprve 16letá Aliyyah Kolocová, která v plné rychlosti zvládla "ukočírovat" defekt svého výkonného Mercedesu.
Video ze závodů ESET Cup Series na Slovakia Ringu. Krizový moment Aliyyah Kolocové začíná v čase 1:50. | Video: Violent Storm

Dcera mentora Buggyry Martina Koloce je momentálně nejmladší závodní pilotkou Mercedesu GT3 na světě, vždyť závodnickou licenci dostala teprve loni v červenci.

Na Slovakia Ring nastoupila v druhé jízdě ESET Cup Series, když v té první úspěšně bojoval David Vršecký. Po povedeném startu přišel kritický moment: v rychlosti 240 km/h praskla levá přední pneumatika. Ovšem Kolocová neztratila hlavu. Ve štěrkové ochranné zóně svůj Mercedes bravurně zvládla, aniž by "políbila" svodidla.

"Stalo se tak na nejhorším místě, naštěstí zůstala v klidu, začala brzdit, takže se jí podařilo zastavit těsně před svodidly. Ale i to k závodění patří. Klobouk dolů, chtělo by se říci," komentoval výkon své mladé parťačky dvojnásobný mistr Evropy kamionů na okruzích Vršecký.

"Škoda, hodně jsem se na závod těšila, skončilo to ale brzo. Hezky jsem se rozjela, najednou se dostavil pocit, že auto nejede tak, jak by jet mělo, tak jsem začala brzdit. Zkušeností není nikdy dost," lakonicky prohodila Kolocová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy