Engeho čeká premiéra v ADAC GT Masters

Sport Sport
3. 5. 2012 17:28
Tomáš Enge absolvuje o nadcházejícím víkendu druhý podnik ADAC GT Masters, který pojede v týmu GRT Grasser Racing s Lamborghini Gallardo LP520 GT3.
Tomáš Enge, automobilový závodník
Tomáš Enge, automobilový závodník | Foto: Foto: FIA GT1 - DPPI

Zandvoort - Tomáš Enge absolvuje o nadcházejícím víkendu druhý podnik ADAC GT Masters, který pojede v týmu GRT Grasser Racing s Lamborghini Gallardo LP520 GT3. Za volantem italského speciálu se bude střídat s Gottfriedem Grasserem.

Ke spolupráci došlo mezi Reiter Engineering a GRT Grasser Racing, který je zákaznickým týmem německého úpravce závodních speciálů Lamborghini. Šéf týmu a jezdce v jedné osobě Gottfried Grasser bude na voze se startovním číslem čtyřicet tři startovat společně s Tomášem Engem.

Enge bude ladit auto

„GRT Grasser Racing je jeden z mnoho zákaznických týmů Reiter Engineering. Mám pomoci především s nastavením vozu a v průběhu celého závodního víkendu. V ADAC GT Masters startuje přes čtyřicet vozů navíc to bude moje premiéra v tomto šampionátu,“ uvedl Tomáš Enge.

Gottfried Grasser startoval především ve formulových šampionátech, když v sedmnácti letech začal s motokárami a postupně se propracoval až do Formule 3. V roce 2002 rakouský jezdec testoval dokonce formuli 1 týmu Minardi a stal se juniorem italské stáje. Bohužel jeho starty neměl kdo finančně zabezpečit a dnes třiatřicetiletý jezdce se vydal cestou vlastního týmu v různých závodech cestovních a GT vozů.

Okruh zná. Z televize

„Můj týmový kolega podává stabilní výkony. Na okruhu v Zandvoortu jsem nestartoval už řadu let. Naposledy s formulí Ford. Okruh je lehce pozměněný ve střední části, ale nebude problém si na něj rychle zvyknout. Jezdí se tu pravidelně velké závody, které v televizi sleduji, a tak okruh dobře znám,“ dodal Enge.

V pátek se na okruhu Zandvoort odehrají dva volné tréninky a obě kvalifikace. V sobotu čeká na jezdce první závod od 12:30 hod. Ve stejný čas startuje druhá jízda v neděli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy