Enge dojel v Daytoně na šestém místě

ČTK, SportPlus
28. 1. 2007 20:52
Daytona - Tomáš Enge skončil v proslulém americkém závodě 24 hodin v Daytoně na šestém místě. Další český jezdec Jan Charouz cíl neviděl.
Juan Pablo Montoya za volantem vozu Lexus Riley v noční fázi závodu 24 hodin v Daytoně. | Foto: Reuters

Za volantem vozu Riley&Scott stáje Sanax Motorposrt se Enge střídal s dalšími třemi jezdci.

Nejvíc toho za 24 hodin stihla posádka, v níž byl největší hvězdou bývalý pilot formule 1 Kolumbijec Juan Pablo Montoya. Na okruhu v Daytoně na Floridě ujela 668 kol o celkové délce 3827 kilometrů.

Engeho parta, v níž byli ještě Američané Roger Yasukawa a Chris Festa a Christian Montanari ze San Marina, jich absolvovala o 13 méně.

Montoya tak k sedmi triumfům v grand prix formule 1 a vítězství v prestižním závodě 500 mil v Indianapolis přidal další cenný vavřín. Jeho spolujezdec Američan Scott Pruett slavil v Daytoně už podruhé, třetím členem vítězného týmu byl Mexičan Salvador Duran.

Charouzovo Porsche GT3 Cup skončilo závod po 434 kolech. I to jeho posádce stačilo na konečné 50. místo a 26. mezi vozy třídy GT.