8. 7. 2007 12:41
Engeho přibrzdil v Americe poškozený vůz
Tomáš Enge
Tomáš Enge | Foto: BPA

Lime Rock Park - Posádka Tomáš Enge, Darren Turner obsadila v sobotním šestém dílu série vytrvalostních závodů American Le Mans sedmé místo ve třídě GT2.

V Lime Rock Parku přitom Enge s Turnerem vyhráli všechny tréninky i kvalifikaci a dlouho bojovali o prvenství, pak ale při střetu se soupeřem jedoucím o kolo zpět poškodili vůz a po rozsáhlé opravě v boxech klesli.

Závod odstartoval Turner, který sice v první zatáčce přišel o vedení, Enge se však 71 minut před cílem dostal zpět na první místo.

O několik kol později se pak český pilot střetl s pomalejším soupeřem a značně poškodil přední část vozu. V průběhu opravy klesl tým až na osmou pozici, bez předního nárazníku se nakonec posunul o jedno místo výše ve třídě a na 20. příčku celkově.

Enge byl v cíli hodně zklamaný. "Určitě jsme měli v závodu nejrychlejší vůz, ale na tak úzké a kluzké trati je předjíždění obtížné. Proto došlo k několika kontaktům. Bohužel jeden z nich zničil náš závod, což je velká škoda pro celý tým vzhledem ke skvělé práci po celý víkend," prohlásil na své internetové stránce.

Absolutně:
1. Maassen, Briscoe (Něm./Austr./Porsche RS Spyder) 174 kol, 2. Dumas, Bernhard (Fr./Něm./Porsche RS Spyder) 174, 3. Johansson, Dayton (Švéd./USA/Acura ARX-01a) 174.

GT2: 1. (celkově 12.) Bergmeister, Van Overbeek (Něm./USA/Porsche 911 GT3 R) 157, 2. (13.) Kelleners, Milner (Něm./USA/Porsche 911 GT3 R) 156, 3. (15.) Helary, Jonsson (Fr./Švéd./Ferrari 430 GT) 155, ...7. (20.) Enge, Turner (ČR/Brit./Ferrari 430 GT) 138.