Dva nováčci F1 mají trable. Jste trapní, vzkázal Webber

Sport Sport, Red Spo
3. 3. 2010 15:30
Svůj vůz zatím netestovaly stáje USF1 a Hispania Racing
Mark Webber
Mark Webber | Foto: Reuters

Sydney -  Byli plní očekávání, nadšení i odhodlání. Přesně takové pocity dávali najevo na konci loňské sezony zástupci čtyř nových týmů, které byly přijaty do elitní společnosti F1.

Jenže do úvodní Velké ceny Bahrajnu zbývá něco málo přes týden a zdá se, že se schyluje k nepříjemnému překvapení. Svůj vůz totiž z nováčků začaly testovat jen dvě stáje, a sice Lotus a Virgin Racing.

Čtěte také: Nestíháme, hlásí USF1. Chtějí odložit vstup o rok

Další dva zástupci USF1 a Hispania Racing (dříve Campos) totiž ještě svůj vůz nepředstavili. A USF1 se ani netají tím, že zřejmě ani z finančních důvodů nepředstaví, přičemž požádala Mezinárodní automobilovou federaci FIA o odložení svého účinkování na rok 2011.

Neodvratně blížící se blamáž odsoudil i australský pilot Red Bullu Mark Webber, který se opřel zejména do funkcionářů neúspěšných týmů a obvinil je z amatérismu.

"Je to trapné. Skutečně nechápu, že lidé, kteří se svým vozem neabsolvovali ani jedno závodní kolo, dostanou šanci účastnit se Grand Prix," uvedl na stránkách Skysports Webber.

"Jejich pracovníci musí být asi tak na úrovni Mickey Mouse nebo Toma a Jerryho," dodal nakvašeně.

Nová sezona začíná již 14.3 2010.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který ve středu schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy