Dva nováčci F1 mají trable. Jste trapní, vzkázal Webber

Sport Sport, Red Spo
3. 3. 2010 15:30
Svůj vůz zatím netestovaly stáje USF1 a Hispania Racing
Mark Webber
Mark Webber | Foto: Reuters

Sydney -  Byli plní očekávání, nadšení i odhodlání. Přesně takové pocity dávali najevo na konci loňské sezony zástupci čtyř nových týmů, které byly přijaty do elitní společnosti F1.

Jenže do úvodní Velké ceny Bahrajnu zbývá něco málo přes týden a zdá se, že se schyluje k nepříjemnému překvapení. Svůj vůz totiž z nováčků začaly testovat jen dvě stáje, a sice Lotus a Virgin Racing.

Čtěte také: Nestíháme, hlásí USF1. Chtějí odložit vstup o rok

Další dva zástupci USF1 a Hispania Racing (dříve Campos) totiž ještě svůj vůz nepředstavili. A USF1 se ani netají tím, že zřejmě ani z finančních důvodů nepředstaví, přičemž požádala Mezinárodní automobilovou federaci FIA o odložení svého účinkování na rok 2011.

Neodvratně blížící se blamáž odsoudil i australský pilot Red Bullu Mark Webber, který se opřel zejména do funkcionářů neúspěšných týmů a obvinil je z amatérismu.

"Je to trapné. Skutečně nechápu, že lidé, kteří se svým vozem neabsolvovali ani jedno závodní kolo, dostanou šanci účastnit se Grand Prix," uvedl na stránkách Skysports Webber.

"Jejich pracovníci musí být asi tak na úrovni Mickey Mouse nebo Toma a Jerryho," dodal nakvašeně.

Nová sezona začíná již 14.3 2010.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Biden poprvé na veřejnosti představil svou kandidátku na viceprezidentku Harrisovou

Demokratický uchazeč o prezidentský úřad Joe Biden ve středu poprvé v rámci kampaně veřejně představil se svou kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou. Její výběr označil za "správnou volbu", která mu pomůže dostat současnou hlavu státu Donalda Trumpa z Bílého domu, píše agentura Reuters.

Oba demokraté se ve středu zúčastnili shromáždění na škole v Bidenově rodném Wilmingtonu ve státě Delaware. Účast v sále byla nízká kvůli koronavirové krizi, poznamenává agentura AP. Senátorku Harrisovou zde demokratický kandidát ocenil jako zkušenou a skvělou političku.

Trump se nechal slyšet, že jej volba senátorky Kamaly Harrisové překvapila; prý se v kampani k Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy