FOTO DTM je Moskvě: Matrjoška, Kreml a Putinův speciál

Foto: Audi Motorsport
Sport Sport
4. 8. 2013 8:48
Podívejte se, jak prestižní seriál DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města.

Moskva - Prestižní seriál cestovních vozů DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města. Ještě před tím, než změřili síly na okruhu Moscow Raceway, absolvovali zástupci všech tří zúčastněných týmu show přímo v centru Moskvy přímo u starobylého Kremlu.

Pak už následovaly první tréninky a sobotní kvalifikace. Už v ní se projevila ruská "specifika". Nad okruhem byl na dvě hodiny uzavřen veškerý letecký provoz kvůli chystanému přeletu letadla prezidenta Vladimíra Putina. To sice teoreticky na konec kvalifikace nemělo žádný vliv, ale realita byla jiná.

Zákaz letů byl vyhlášen těsně před startem poslední části boje o pole position, což znamenalo, že by v případě potřeby nemohl vystartovat ani záchranářský vrtulník. Kvůli bezpečnosti jezdců tak ředitelství závodu posledné díl kvalifikace odvolalo a vítězství spadlo do klína Miku Rockenffelervi s Audi. 29letý Němec také na okruhu na předměstí Moskvy ovládl nedělní závod, když o 1,3 vteřiny porazil týmového kolegu Mattiase Ekströma.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy