FOTO DTM je Moskvě: Matrjoška, Kreml a Putinův speciál

Populární ruská matrjoška se stala oblíbenou dekorací závodních boxů všech týmů DTM startujících na moskevském okruhu.
Ještě před vlastním závoděním se vybrané trio jezdců Mike Rockenfeller, Andy Priaulx a Ralf Schumacher představilo ruským fanouškům přímo v centru Moskvy.
K pravé show patří také půvabné hostesky, Moskva nebyla výjimkou.
Trojnásobný mistr světa cestovních vozů Andy Priaulx má svoji zásluhu také na vítězném comebacku BMW do DTM.
Setkání současnosti a minulosti. Mike Rockenfeller, Andy Priaulx a Ralf Schumacher se řítí ke Kremlu.
Foto: Audi Motorsport
Sport Sport
4. 8. 2013 8:48
Podívejte se, jak prestižní seriál DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města.

Moskva - Prestižní seriál cestovních vozů DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města. Ještě před tím, než změřili síly na okruhu Moscow Raceway, absolvovali zástupci všech tří zúčastněných týmu show přímo v centru Moskvy přímo u starobylého Kremlu.

Pak už následovaly první tréninky a sobotní kvalifikace. Už v ní se projevila ruská "specifika". Nad okruhem byl na dvě hodiny uzavřen veškerý letecký provoz kvůli chystanému přeletu letadla prezidenta Vladimíra Putina. To sice teoreticky na konec kvalifikace nemělo žádný vliv, ale realita byla jiná.

Zákaz letů byl vyhlášen těsně před startem poslední části boje o pole position, což znamenalo, že by v případě potřeby nemohl vystartovat ani záchranářský vrtulník. Kvůli bezpečnosti jezdců tak ředitelství závodu posledné díl kvalifikace odvolalo a vítězství spadlo do klína Miku Rockenffelervi s Audi. 29letý Němec také na okruhu na předměstí Moskvy ovládl nedělní závod, když o 1,3 vteřiny porazil týmového kolegu Mattiase Ekströma.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy