FOTO DTM je Moskvě: Matrjoška, Kreml a Putinův speciál

Foto: Audi Motorsport
Sport Sport
4. 8. 2013 8:48
Podívejte se, jak prestižní seriál DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města.

Moskva - Prestižní seriál cestovních vozů DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města. Ještě před tím, než změřili síly na okruhu Moscow Raceway, absolvovali zástupci všech tří zúčastněných týmu show přímo v centru Moskvy přímo u starobylého Kremlu.

Pak už následovaly první tréninky a sobotní kvalifikace. Už v ní se projevila ruská "specifika". Nad okruhem byl na dvě hodiny uzavřen veškerý letecký provoz kvůli chystanému přeletu letadla prezidenta Vladimíra Putina. To sice teoreticky na konec kvalifikace nemělo žádný vliv, ale realita byla jiná.

Zákaz letů byl vyhlášen těsně před startem poslední části boje o pole position, což znamenalo, že by v případě potřeby nemohl vystartovat ani záchranářský vrtulník. Kvůli bezpečnosti jezdců tak ředitelství závodu posledné díl kvalifikace odvolalo a vítězství spadlo do klína Miku Rockenffelervi s Audi. 29letý Němec také na okruhu na předměstí Moskvy ovládl nedělní závod, když o 1,3 vteřiny porazil týmového kolegu Mattiase Ekströma.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy