FOTO DTM je Moskvě: Matrjoška, Kreml a Putinův speciál

Populární ruská matrjoška se stala oblíbenou dekorací závodních boxů všech týmů DTM startujících na moskevském okruhu.
Ještě před vlastním závoděním se vybrané trio jezdců Mike Rockenfeller, Andy Priaulx a Ralf Schumacher představilo ruským fanouškům přímo v centru Moskvy.
K pravé show patří také půvabné hostesky, Moskva nebyla výjimkou.
Trojnásobný mistr světa cestovních vozů Andy Priaulx má svoji zásluhu také na vítězném comebacku BMW do DTM.
Setkání současnosti a minulosti. Mike Rockenfeller, Andy Priaulx a Ralf Schumacher se řítí ke Kremlu.
Foto: Audi Motorsport
Sport Sport
4. 8. 2013 8:48
Podívejte se, jak prestižní seriál DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města.

Moskva - Prestižní seriál cestovních vozů DTM zamířil poprvé ve své historii do ruského hlavního města. Ještě před tím, než změřili síly na okruhu Moscow Raceway, absolvovali zástupci všech tří zúčastněných týmu show přímo v centru Moskvy přímo u starobylého Kremlu.

Pak už následovaly první tréninky a sobotní kvalifikace. Už v ní se projevila ruská "specifika". Nad okruhem byl na dvě hodiny uzavřen veškerý letecký provoz kvůli chystanému přeletu letadla prezidenta Vladimíra Putina. To sice teoreticky na konec kvalifikace nemělo žádný vliv, ale realita byla jiná.

Zákaz letů byl vyhlášen těsně před startem poslední části boje o pole position, což znamenalo, že by v případě potřeby nemohl vystartovat ani záchranářský vrtulník. Kvůli bezpečnosti jezdců tak ředitelství závodu posledné díl kvalifikace odvolalo a vítězství spadlo do klína Miku Rockenffelervi s Audi. 29letý Němec také na okruhu na předměstí Moskvy ovládl nedělní závod, když o 1,3 vteřiny porazil týmového kolegu Mattiase Ekströma.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Rogličův elitní pomocník Dumoulin odstoupil z Vuelty

Obhájce loňského prvenství na Vueltě Primož Roglič přišel před dnešní 8. etapou o důležitého pomocníka v týmu Jumbo-Visma Toma Dumoulina. Nizozemský cyklista se rozhodl v závodě nepokračovat kvůli únavě.

"Cítil jsem se unavený už před startem Vuelty a tenhle pocit přetrvává. Nemělo smysl jet dál, jen bych se tím vyčerpal před příští sezonou," uvedl Dumoulin. Bývalý vítěz Gira d'Italia a mistr světa v časovce ztrácel od prvních dnů a odstoupit se rozhodl po úterní 7. etapě, v níž dojel 11 minut za nejlepšími. Celkově mu patřilo 53. místo.

Devětadvacetiletý Dumoulin se po loňském zranění kolena a letošní nemoci představil v dobré formě na zářijové Tour de France, kde v roli Rogličova pomocníka skončil celkově sedmý. Na Vueltě už slovinskému favoritovi příliš nepomohl a obhájce prvenství v nedělní první pyrenejské etapě ztratil červený trikot lídra. V průběžném pořadí ztrácí Roglič na čtvrtém místě půl minuty na vedoucího Richarda Carapaze z Ekvádoru.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Vláda opatřeními porušuje občanské svobody, prohlásil exprezident Klaus

Vláda podle bývalého prezidenta Václava Klause svými opatřeními kvůli koronavirové epidemii porušuje občanské svobody. Někdejší prezident to prohlásil v projevu u pamětní desky na Obecním domě v Praze, kam u příležitosti výročí vzniku samostatného státu položil květiny. Klaus vyzval občany, aby nepodlehli strachu a nenechali si vzít nezávislost.

"Pod pláštíkem protiepidemických opatření jsou omezovány ústavou dané občanské svobody, je likvidována ekonomika a s ní důstojné životy statisíců lidí, jsou rozvraceny finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí," řekl bývalý politik.

Kvůli vládním omezením se dnes konají na různých místech Prahy také demonstrace. Na náměstí Republiky se odpůrci opatření sejdou na protestu nazvaném Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci. Podle pořadatelů opatření proti epidemii nefungují, ale devastují stát a likvidují životy lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy