Deset dolarů za "Bubbův provaz". Majitel trati schytal kritiku za skandální inzerát

ČTK ČTK
26. 6. 2020 20:20
Majitel závodního trati ve Stokes County v Severní Karolíně se postaral o rozruch poté, co na sociálních sítích prodával jako suvenýr "Bubbův provaz".
Pilot NASCAR Bubba Wallace
Pilot NASCAR Bubba Wallace | Foto: Reuters

Šlo o narážku na oprátku, která byla před pár dny objevena v garáži jediného černošského jezdce v sérii NASCAR Bubby Wallace na okruhu v Alabamě.

"Kupte si vlastní Bubbův provaz za pouhých 9,99 dolaru. Skvěle fungují a mají doživotní záruku," napsal majitel trati Mike Fulp na facebooku. Řada fanoušků ho za to ostře zkritizovala, stejně jako mluvčí guvernéra Severní Karolíny. "Je to otřesný a ostudný rasistický čin," prohlásila Ford Porterová.

Oprátka ve Wallacově garáži byla objevena při nedělním závodě série NASCAR v Alabamě a jezdec to označil za opovrženíhodný čin rasismu a nenávisti. V posledních dnech se zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství a vedení série ji zakázalo.

Incident s oprátkou otřásl automobilovým seriálem zvlášť po masových protestech proti rasismu a policejní brutalitě v USA po smrti George Floyda po policejním zásahu. Nicméně vyšetřování FBI prokázalo, že nešlo o rasistický čin, protože podle fotografických důkazů lano na místě viselo už od podzimu, kdy garáže ještě nebyly přiděleny konkrétním lidem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy