D'Ambrosia nahradí ve stáji Marussia Francouz Pic

ČTK ČTK
28. 11. 2011 8:25
Francouzský pilot nyní závodil v seriálu GP2
Foto: Reuters

Sao Paulo - Nováčkem v příští sezoně formule 1 bude francouzský jezdec Charles Pic, jehož angažuje tým Marussia, který dosud v šampionátu startoval pod názvem Virgin.

Jednadvacetiletý pilot nahradí v sestavě Belgičana Jeroma d'Ambrosia.

Jeho kolegou bude dosavadní jezdec ruské stáje Němec Timo Glock, který stejně jako d'Ambrosio v této sezoně nedokázal bodovat.

Čtěte také:
Smír Hamiltona a Massy. ´Pěkně jsme si pokecali´
Poslední závod vyhrál Webber, vicemistrem je Button

Pic závodil v uplynulých dvou sezonách v seriálu GP2, ve formuli 1 se svezl poprvé v minulém týdnu při testování v Abú Zabí.

Zatímco letos nebyl v šampionátu F1 ani jeden francouzský jezdec, v příštím roce mohou být hned dva. V seriálu se zřejmě objeví i letošní vítěz GP2 Romain Grosjean, který by podle spekulací měl nahradit v týmu Renault Brazilce Bruna Sennu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy