Dakaristé si zalétali v Sosnové. Legendární Alén, první LIAZ i Vršeckého derniéra

Prohlédněte si fotografie ze včerejšího setkání účastníků Rallye Dakar na autodromu v Sosnové.
"Pouťák" tuzemských hvězd dálkových soutěží se zájmem sledovala i rallyová legenda Markku Alén. Finský jezdec exceloval v dobách slavné skupiny B ve vozech Lancia Rally 037 a Lancia Delta S4,
Vítěz 19 soutěží MS a světový šampion z roku 1978 si už v sobotu vyzkoušel, jak se řídí dakarská Tatra.
Po projížďce si Alén vyměnil dojmy s pilotem vozu z dílen Buggyry Martinem Kolomým.
Do Sosonové zavítala i česká legenda Dakaru, Jiří Moskal.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Buggyra, Sport
28. 3. 2016 12:05
Prohlédněte si fotografie ze včerejšího setkání účastníků Rallye Dakar na autodromu v Sosnové.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 31 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy