Rallye Dakar zasáhla smrt legendy. Zemřel trojnásobný vítěz i šéf soutěže Auriol

ČTK ČTK
10. 1. 2021 18:34
Ve věku 68 let zemřel v Paříži po dlouhé nemoci trojnásobný vítěz Rallye Dakar a pozdější dlouholetý ředitel slavné soutěže Hubert Auriol. S odkazem na rodinu o tom informovala francouzská agentura AFP.
Video: Asociated Press

Auriol se narodil v roce 1952 v Etiopii, kde v té době pracoval jeho otec. Rallye Dakar vyhrál na motocyklu poprvé v roce 1981, druhý triumf si připsal o dva roky později.

V roce 1987 si při závodu zlomil kotníky, na Dakaru ale poté startoval s automobilem a v roce 1992 jako první dokázal vyhrát obě hlavní kategorie. Později byl devět let ředitelem rallye. V roce 2019 byl uveden do Síně slávy Mezinárodní automobilové federace.

Hubert Auriol pózuje s motocyklem českého jezdce Romana Krejčího na Rallye Dakar 2020
Hubert Auriol pózuje s motocyklem českého jezdce Romana Krejčího na Rallye Dakar 2020 | Foto: ASO
 

Právě se děje

před 16 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy