Hattrick Peugeotu, český samaritán i ostuda šéfa soutěže. Tohle jsou vítězové a poražení Dakaru

Každá velká sportovní událost je na konci soupisem soupisů a ztrát svých účastníků. V Dakaru 2017 toho nejvíce získal francouzský Peugeot.
Pokud se o Rallye Dakar 2017 začneme bavit z hlediska velkých úspěchů, musí být na prvním místě tým Peugeot. Francouzi se na soutěž perfektně připravili, nový vůz 3008 DKR zafungoval a rušení náročných pasáží hrálo vozu blízkému speciálu WRC do karet. Však také Peugeot v cíli zaznamenal hattrick.
Z třináctého titulu se mohl radovat "Pan Dakar" Stéphane Peterhansel. Rallyový šampion Sébastien Loeb byl sice rychlejší, ale matador pouštních rallye využil své zkušenosti a triumfoval posedmé coby řidič auta. Předchozích šest vítězných beduínů dostal jako motocyklista.
To Brit Sam Sunderland případnou sbírku dakarských trofejí teprve zakládá. Rodák z Dorsetu v sedle KTM vedení uchvátil v páté etapě a od té chvíle nebyl k poražení.
Kamazy na to šly takticky. Rusové se postupně zlepšovali a zlepšovali, až vyhrál Eduard Nikolajev před příjemným překvapením letošního ročníku Dmitrijem Sotnikovem.
Radek Vičík Radek Vičík
15. 1. 2017 6:04
Podívejte se, kdo uspěl ve včera skončené Rallye Dakar i na ty účastníky, kterým letos štěstí v populární dálkové soutěži už roky konané v Jižní Americe nepřálo.