Video: Zrádné duny, strmé sjezdy i rychlé předjíždění. Tak na Dakaru bojují v poušti

Sport Sport
13. 1. 2023 7:55
Účastníci Rallye Dakar se v Saúdské Arábii už třetí den potýkají se čtvrtou největší pouští na světě Rub al-Chálí. Video ukazuje, jak si s dunami zatím poradil Martin Šoltys. Pilot Tatry 815 v barvách Tatra Buggyra ZM Racing popsal zákeřnost pouště: "Je zde hodně dun. Ve čtvrtek je to bylo pohřebiště, viděl jsem hodně popadaných aut. S výjezdy na dunu měly osobáky problém, my v Tatře nikoliv."
Podívejte se, jak si Martin Šoltys v Tatře 815 poradil se saúdskoarabskou pouští. | Video: Buggyra
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy