Tým MRG čeká pátý Dakar. Rozšířil se a poprvé za něj pojede žena

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 11. 2017 19:27
Tým MRG před lednovým Dakarem sice pozici jedničky neurčil, ale největší ambice má motocyklista Ital Jacopo Cerutti, který obsadil v roce 2016 dvanácté místo.
Tým MRG se chystá na lednový Dakar.
Tým MRG se chystá na lednový Dakar. | Foto: Moto Racing Group via Facebook

Praha - V nejsilnějším a početně největším složení se v lednu postaví na start jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar český motocyklový tým Moto Racing Group (MRG). Milana Engela, Itala Jacopa Ceruttiho a Tomáše Kubienu doplní Jan Veselý s Olgou Roučkovou. Stejně jako v předešlém ročníku slavného závodu tak bude mít tým zastoupení mezi motocyklisty i čtyřkolkami, na kterých pojedou Kubiena a Roučková.

"Rozšíření týmu přišlo postupně. Nejprve jsme začali jednat s Olgou, která se dokázala na Dakar kvalifikovat, a pak přišel Honza s tím, že by dal ještě jeden Dakar a opět v kategorii malle moto, kdy si jezdci servisují motorky sami," uvedl manažer tým Ervín Krajčovič na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Přestože MRG tým pozici jedničky neurčil, největší ambice má Cerutti, který obsadil v roce 2016 dvanácté místo. V letošním ročníku chtěl útočit na elitní desítku, ale ve třetí etapě spadl a zlomil si prst. A lékaři mu poté další účast zakázali.

"Minulý ročník skončil špatně. Teď se ale cítím výborně. Jel jsem dva závody v Maroku, které jsem bral jako trénink, a jsem odhodlaný na Dakaru uspět," uvedl Cerutti, který se chystá na třetí dakarský start.

Již počtvrté se na věhlasné rallye představí Engel, který by se chtěl posunout do elitní dvacítky. "To byl cíl už v minulém ročníku, ale nakonec to nevyšlo. Přišlo několik chyb a problémů a bylo po šancích. Tentokráte se chci problémů vyvarovat," přál si Engel, který byl letos čtyřiatřicátý.

Nejzkušenějším členem týmu je Veselý, který má na kontě sedm startů. Přesto pro něj bude nadcházející ročník premiérový, poprvé pojede v kategorii malle moto. Bude tak mít k dispozici jen omezené náhradní díly a o motocykl se bude i sám starat.

"Zatím jsem to jen viděl v bivacích. Když bych to odlehčil, tak je to kategorie sám si peru, sám si vařím. Vše budu mít v jedné tašce, v jedné krabici," řekl Veselý, jenž se na Dakar vrací po roční přestávce.

Naprostým nováčkem je Roučková, první česká čtyřkolkářka, která se na Dakar vydá. "Chci se učit a dojet do cíle. Jiné ambice nemám," řekla Roučková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy