Stará škodovka řádí na Dakaru. Předjela géčkový Mercedes a málem srazila velblouda

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
4. 1. 2021 15:05
Bývalý motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw se vrátil na Rallye Dakar. V nové kategorii Klasik vyměnil řídítka za volant a poprvé v historii slavné soutěže jede v automobilu z Mladé Boleslavi, veteránské Škodě 130 LR.
Poprvé v historii Dakaru se na start postavil automobil vyrobený v Mladé Boleslavi. Škodu 130 LR řídí bývalý motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw. | Video: Škodovkou Na Dakar

Jako navigátor působí další bývalý motocyklový závodník Petr Vlček. V první etapě 43. ročníku často jejich škodovka bloudila. Na trati v Saúdské Arábii posádka zažila i těžkou chvilku, když těsně minula přebíhajícího velblouda. Několikrát se jim se Škodou s mnohem slabším motorem povedlo předjet dokonce Mercedes-Benz třídy G.

Aby Klymčiw mohl Dakar vůbec jet, oslovil fanoušky na crowdfundingové platformě Hithit, aby mu pomohli dofinancovat závod. Žádal po nich 800 000 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden ve středu za diplomatické roztržky vyvolané novým bezpečnostním paktem s Austrálií telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie svého ambasadora minulý týden povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostního partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakci neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy