Duch fair play na Dakaru žije. Šoltys vytáhl zapadlý ruský Kamaz

rav Buggyra, rav
5. 1. 2021 9:29
I když piloti kamionů bojují na Rallye Dakar o každou vteřinu, zásady fair play na slavné soutěži dál platí. Dokázal to český pilot Martin Šoltys, který v pondělní druhé etapě nezištně zastavil u zapadlého Kamazu Rusa Antona Šibalova. "Na začátku jsme tahali Kamaz, takže jsme se trošku zdrželi," okomentoval celou situaci jezdec Buggyry, jemuž se za tak rychlou pomoc ani neodečítal čas.
Martin Šoltys s Tatrou pomáhá vytáhnout Kamaz Andreje Šibalova v 2. etapě Rallye Dakar | Video: Buggyra
 

Právě se děje

před 29 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy