Účastníci Rallye Dakar si nečekaně prodlouží volno, šestou etapu zmařily prudké deště

Radek Vičík Radek Vičík
7. 1. 2017 8:27
V sobotu se mělo jet téměř 800 km z Orura do hlavního města Bolívie La Pazu, ale kvůli nekončícím dešťům organizátoři etapu zrušili.
Po úmorných vedrech se nepřítelem účastníků Rallye Dakar stal déšť.
Po úmorných vedrech se nepřítelem účastníků Rallye Dakar stal déšť. | Foto: Buggyra

Oruro - Také letos začalo v programu Rallye Dakar úřadovat počasí. Po zkrácení páté etapy se šestý díl soutěže plánovaný na sobotu nepojede vůbec. Deník Aktuálně.cz o tom informovali zástupci týmu Buggyra. Na sociálních sítích zrušení etapy avizovala řada jezdců, jako například jezdec Peugeotu Sébastien Loeb či nizozemský pilot bugyny Tim Coronel.

V oficiálním prohlášení pořadatelů se jako důvody uvádějí nejen extrémní klimatické podmínky, ale také fakt, že řada jezdců dokončila pátou etapu velmi pozdě a za takových podmínek by příprava na další náročnou etapu byla téměř nemožná.

Místo ostrých 513 km pro kamiony a 527 km pro ostatní závodníky a celkem téměř 800 km na cestě z Orura do hlavního města Bolívie La Pazu proběhne jen volný přesun. V neděli mají dakaristé plánovaný volný den.

Sébastien Loeb avizuje zrušení  6. etapy Rallye Dakar:

Pořadatel tak vyslyšeli volání jezdců, kteří byli dokonce připraveni k rebelii. "Mezi jezdci se hovoří o tom, že pokud zítřejší etapa nebude zrušena, tak nenastoupí na start. Opravdu je to o život," napsal na facebooku nejlepší český motocyklový závodník Ondřej Klymčiw.

"Celý bivak v Oruro je pod vodou a též velká část rychlostní zkoušky," pospal čerstvé dojmy na sociálních sítích motorkář David Pabiška.

"Letos se organizátoři chtějí předvést a po loňském celkem pohodovém Dakaru z toho dělají pořádný extrém, který dává zabrat i těm nejzkušenějším závodníkům," zhodnotil trať letošního Dakaru Martin Prokop, jemuž v kategorii automobilů patří průběžná 16. pozice.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy