Rallye Dakar bude mít při premiéře v Arábii 12 etap a 9000 km

25. 4. 2019 19:08
Dvanáct etap a přibližně 9000 soutěžních kilometrů připravili pořadatelé příštího ročníku legendární soutěže Rallye Dakar, která se poprvé uskuteční v Saúdské Arábii. Přesun závodu z Jižní Ameriky na Blízký východ byl oficiálně oznámen v polovině dubna, dnes byly na tiskové konferenci v pořadatelské zemi zveřejněny další informace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Frederic Le Floc'h / DPPI

"Zde, v největším státě regionu, můžeme pustit uzdu naší představivosti s nekonečnými možnostmi pro náročnou a pestrou trať," uvedl ředitel rallye David Castera.

Rallye Dakar bude odstartována 5. ledna v Džiddě na pobřeží Rudého moře a skončí po dvanácti etapách 17. ledna v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu. Na začátku trať povede v horách na kamenitých cestách, následně se pojede přes čtvrtou největší poušť světa Rub al-Chálí, kde jsou až 250 metrů vysoké duny.

"Vrátíme se do míst, kam Dakar patří," řekl španělský automobilový jezdec Carlos Sainz, který rallye vyhrál letech 2010 a 2018. "Myslím si, že všichni jsme nadšení. Je to ideální načasování pro A.S.O. (organizátory) a Saúdskou Arábii, aby spojily síly a otevřely novou kapitolu Dakaru," uvedl dvojnásobný rallyeový mistr světa.

Na nové tratě se těší i slavný Francouz Stéphane Peterhansel, jenž zároveň oznámil, že pojede v posádce s manželkou Andreou jako navigátorkou. "Mám odjeto dvacet Dakarů v Africe a jedenáct v Jižní Americe. Příběhem Dakaru je objevování nových zemí a já jsem opravdu rád, že tady budu i příští rok," řekl třináctinásobný vítěz legendární soutěže.