Rallye Dakar bude mít při premiéře v Arábii 12 etap a 9000 km

ČTK ČTK
25. 4. 2019 19:08
Dvanáct etap a přibližně 9000 soutěžních kilometrů připravili pořadatelé příštího ročníku legendární soutěže Rallye Dakar, která se poprvé uskuteční v Saúdské Arábii. Přesun závodu z Jižní Ameriky na Blízký východ byl oficiálně oznámen v polovině dubna, dnes byly na tiskové konferenci v pořadatelské zemi zveřejněny další informace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Frederic Le Floc'h / DPPI

"Zde, v největším státě regionu, můžeme pustit uzdu naší představivosti s nekonečnými možnostmi pro náročnou a pestrou trať," uvedl ředitel rallye David Castera.

Rallye Dakar bude odstartována 5. ledna v Džiddě na pobřeží Rudého moře a skončí po dvanácti etapách 17. ledna v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu. Na začátku trať povede v horách na kamenitých cestách, následně se pojede přes čtvrtou největší poušť světa Rub al-Chálí, kde jsou až 250 metrů vysoké duny.

"Vrátíme se do míst, kam Dakar patří," řekl španělský automobilový jezdec Carlos Sainz, který rallye vyhrál letech 2010 a 2018. "Myslím si, že všichni jsme nadšení. Je to ideální načasování pro A.S.O. (organizátory) a Saúdskou Arábii, aby spojily síly a otevřely novou kapitolu Dakaru," uvedl dvojnásobný rallyeový mistr světa.

Na nové tratě se těší i slavný Francouz Stéphane Peterhansel, jenž zároveň oznámil, že pojede v posádce s manželkou Andreou jako navigátorkou. "Mám odjeto dvacet Dakarů v Africe a jedenáct v Jižní Americe. Příběhem Dakaru je objevování nových zemí a já jsem opravdu rád, že tady budu i příští rok," řekl třináctinásobný vítěz legendární soutěže.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy