Rallye Dakar se znovu pojede jen po Saúdské Arábii, novinkou budou elektromobily

Radek Vičík Radek Vičík
11. 5. 2021 19:46
Také třetí ročník Rallye Dakar konaný na Blízkém východě se celý bude konat na území Saúdské Arábie. Potvrdila to úterní online prezentace trati pro příští ročník slavné soutěže.
Tomáš Enge (Can-Am) na Rallye Dakar 2021.
Tomáš Enge (Can-Am) na Rallye Dakar 2021. | Foto: Buggyra

44. ročník legendární soutěže tentokrát nezačne v Džiddě, kde bude vykládka techniky z lodě vyplouvající z Marseille. Technické přejímky, shakedown a start první etapy bude hostit Háil na severu země.

Začátek rallye je na plánován na 2. ledna. Odpočinkový den je naplánován v  hlavním městě Rijádu. Do Džiddy účastníci Dakaru dorazí 14. ledna, kdy vyhlášení známi vítězové všech kategorií. Podrobný program bude znám koncem listopadu.

Piloti automobilů, bugin SSV, nákladních aut a elita třídy motocyklů a čtyřkolek se budou pohybovat po trati už jen podle elektronické navigace. Bezpečnost motorkářů a čtyřklokářů mají posílit vylepšené airbagy v kombinézách

Organizátoři ze společnosti ASO kladou velký důraz na alternativní pohony. Vedle vozů s klasickým spalovacím motorem se na start poprvé postaví vozy nové třídy T1-E, tedy elektromobily. Závodní pole kamionů má rozšířit větší počet hybridů.

Také příští rok se v rámci Rallye Dakar pojede soutěž historických automobilů a nákladních aut pod názvem Dakar Classic. Pořadatelé "klasiky" pustí i do jednodušších dun.

Trať Rallye Dakar 2022
Trať Rallye Dakar 2022 | Foto: ASO
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy