Duny bez konce, nečekané zásnuby i bolest a opravy. To vše nabídl letošní Dakar

Duny bez konce, nečekané zásnuby i bolest a opravy. To vše nabídl letošní Dakar
Daniel Sanders na stroji značky Gas Gas ukázal, že i motorka umí létat.
... a Stéphane Peterhansel. Oba letos "zlanařilo" Audi pro premiéru speciálu s hybridním pohonem.
O nečekaný finiš Dakaru se pro španělskou jezdkyni Saru Garciaovou postaral její přítel Javi Vega. Na cílové rampě ji zaskočil žádostí o ruku.
Závody jsou přece hlavně radost, ne?
Foto: ASO/DPPI
Reuters rav Reuters, ASO/DPPI, Závodní týmy, rav
18. 1. 2022 19:26
Prohlédněte si padesátku vydařených fotografií z Rallye Dakar, která se potřetí za sebou konala na území Saúdské Arábie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy