Zaostřeno na Dakar: tvrdá dřina mechaniků a jezdců i krása pouště

Na Rallye Dakar je možné podívat se z řady různých úhlů.
Tam jsou hlavními - byť navenek velmi nenápadnými - hrdiny mechanici.
Dakar přináší i bolest, takhle po pádu ve třetí etapě trpěl motocyklista Marcos Colvero.
Na autě nepracovali jen mechanici. Přímo na trati se s technikou musely vypořádat takové hvězdy jako obhájce triumfu Carlos Sainz starší...
... či pilot Toyoty Giniel de Villiers.
Foto: Buggyra
rav rav
13. 1. 2019 7:19
Nahlédněte s námi do zákulisí Rallye Dakar, jejíž 41. ročník právě probíhá v Peru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy