Kotrmelce v dunách, poušť jako malovaná či slavná žába. Tak začal čtyřicátý Dakar

Ani devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb netajil respekt z peruánských pouštních etap, jež otevírají letošní Rallye Dakar.
Letošní Dakar se s účastníky nemazlí už od startu. Martin Kolomý musel dokázat, že s Tatrou umí i šplhat.
Písek je v peruánské poušti všude, až v něm Ford Martina Prokopa téměř není vidět.
Zapomeňte na časovky, Dakar je normální kontaktní závod. Zvlášť, když se jako Martin Macík v LIAZu, prodíráte výsledkovou listinou kupředu.
Pelášející Stephane Peterhansel kreslí speciálem Peugeot 3008DKR v písku obrazce ne nepodobné brázdám lodí na mořské hladině.
Foto: Eric Vargiolu / DPPI / Red Bull Content Pool
Sport Sport
8. 1. 2018 12:09
V sobotu odstartoval v Limě jubilejní čtyřicátý ročník legendární Rallye Dakar, Podívejte se na snímky z prvních dvou etap, které hned zavedly závodníky do zrádných peruánských dun.
 

Právě se děje

před 27 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy