Češi v polovině Rallye Dakar: vyhraná etapa i nekonečné trable a zranění

Radek Vičík Radek Vičík
9. 1. 2017 6:09
Podívejte se, jak si čeští jezdci vedli v první polovině Rallye Dakar, která v pondělí pokračuje sedmou etapou.
Rallye Dakar 2017, 1. etapa: Aleš Loprais, Tatra
Rallye Dakar 2017, 1. etapa: Aleš Loprais, Tatra | Foto: Buggyra

Aleš Loprais

Návrat za volant Tatry po dvouleté "štaci" v Ivecu a MANu nositeli slavného jména zpočátku vycházela dobře. V úvodní nejkratší rychlostní zkoušce obsadil čtvrté místo. Jenže radost nevydržela dlouho. Počínaje středou den co den přišla porucha servo pumpy. Přesto je Loprais nejlepším Čechem v dosavadním průběhu Dakaru, v absolutním hodnocení kamionů je na 11. pozici.

"Pokud mi pořádně nepošlape kobylka, tak se nedá hovořit o dostihu, který by mne naplňoval. Jde nám místy takzvaně o kejhák. Ale vše se to může zlomit dnešním dnem, kdy nám má v La Paz přistát nadílka v podobě náhradních dílů," uvedl včera Loprais v bivaku Buggyry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy